$
משפט

הותר לפרסום: ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני חשוד בקבלת שוחד ובאונס

מעצרו של שמעוני ושל אחיו עופר שמעוני הוארך ב-8 ימים. הוארך גם מעצרם של שלושה חשודים נוספים, שהיו מעורבים בשוחד מקבלנים ויזמים בעיר. ייתכן כי השוחד שימש כ"דמי שתיקה" לנשים

זוהר שחר לוי 19:0805.01.16

הותר לפרסום כי ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני הוא הבכיר שנעצר הבוקר (ג') בחשד לקבלת שוחד וביצוע עבירות מין חמורות, בהן עבירת אונס. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו ב-8 ימים.

 

הבוקר, בתום חקירה סמויה, פשטה המשטרה על ביתו של שמעוני, כמו גם על ביתם של 4 חשודים נוספים. במהלך הפשיטה נתפסו מסמכים רבים ורכוש ו-5 החשודים נלקחו לחקירה.

 

במקביל, האריך בית המשפט את מעצרו של אחיו של ראש העיר, עופר שמעוני, החשוד במעורבות בפרשה ב-8 ימים גם כן. בנוסף, הוארך באותו מספר ימים גם מעצרם של משה פונטה, מקורב לשמעוני, החשוד כי גייס למענו כספי שוחד בקרב יזמים וקבלנים ואת מעצרו של יואל דוידי, איש עסקים ויזם החשוד במתן שוחד לראש העיר באמצעות העסקת אחיו. בית המשפט האריך עוד את מעצרו של דניאל עמנואל, עובד עיריית אשקלון ומנהל אגף השירות בעירייה ב-3 ימים.

 

ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני. הנשים קיבלו "דמי שתיקה"? ראש עיריית אשקלון איתמר שמעוני. הנשים קיבלו "דמי שתיקה"? צילום: מוטי קמחי

 

במשטרה טוענים כי שמעוני, ביחד עם המעורבים הנוספים, ניהל מערכת שוחד שבמסגרתה הוא קידם את ענייניהם של קבלנים ויזמים בתמורה לקבלת סכומי כסף. פרט לעבירות השחיתות המיוחסות לשמעוני, מייחסת לו המשטרה גם עבירות מין חמורות, בין השאר עבירת אונס.

 

לפי החשד, חלק מהנשים, עובדות שהיו תחת מרותו, קיבלו "דמי שתיקה" כדי שלא יתלוננו נגדו. הערכה שנבדקת במשטרה היא כי כספי שוחד שקיבל שמעוני הועברו לנשים כדמי שתיקה. בסך הכל מעלה החקירה עד כה כי שמעוני קיבל מאות אלפי שקלים שוחד וכי טובות ההנאה שקיבלו אותם קבלנים נאמדות גם כן בסכומים גבוהים.

  

לפי בקשת המעצר בעניינו של שמעוני, הוא חשוד כי "ביצע עבירות מין במספר נשים שעבדו תחת מרותו ועל מנת שלא יתלוננו נגדו חתם עמן על 'הסכם שתיקה' אשר מומן בעיקר מכספי שוחד שנתנו קבלנים ויזמים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון".

 

"מדובר בפרשייה חמורה לפי עבירות המין ועבירות השוחד", אמר במהלך הדיון בבקשת הארכת המעצר נציג המשטרה, רפ"ק אלישע קוגן. "לפי החשד, שמעוני לקח שוחד מאנשים בעלי אינטרסים בעיר אשקלון שהם בעצם משלמים על עבירות המין שהוא ביצע בנשים. בעצם שאר החשודים סייעו לו באותם תשלומים וקבלת תשלומי השוחד, חלקם אף נתנו לו את הכספים".

 

סנגורו של שמעוני, עו"ד ירון לונדון, ציין במהלך הדיון כי ראש העיר משתף פעולה בחקירה ומסר את גרסתו. "יכול להיות", אמר, "שהגרסה לא מתאימה למשטרת ישראל והציור שרוצים לצייר. אני חושב שדברים לא קרו אתמול ולא שלשום, דברים הם דברים שקרו והיו ידועים ואם אנחנו רוצים שהמשטרה תחקור אז שתחקור ושתגיע לממצאים הנכונים אבל יחד עם זה אין שום סיבה שבעולם שהאיש יהיה במעצר".

 

עו"ד לונדון הוסיף כי מדובר במי שמכהן כראש עיר, אדם ללא עבר פלילי ואין טענה כי הוא מסוכן. "אפשר אפילו להרחיק אותו מהמקום (מהעירייה, זש"ל) ולא לתת לו אפשרות לדבר עם אף אחד, הוא יעשה מה שצריך ולא צריך לשלוח אותו מאחורי סורג ובריח".

 

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, הורה על הארכת מעצרו של שמעוני, כמו גם על הארכת מעצרו של אחיו ושל המעורבים הנוספים. לפי החלטת בית המשפט "קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לחשודים וקיים יסוד סביר לחשש ששחרורם יובל לשיבוש מהלכי החקירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x