$
בארץ

תחנת הרכבת באופקים תיפתח רשמית במוצאי שבת, תושבי העיר יוכלו לנסוע בחינם

הערב תיפתח באופקים תחנת הרכבת החדשה, שנבנתה כחלק מהמסילה בין אשקלון לבאר שבע. בשלושת החודשים הראשונים תושבי העיר יוכלו לנסוע ברכבת חינם ומתחילת הקיץ הם יזכו להנחה של 50%

ליאור גוטמן 14:4102.01.16
רכבת ישראל תתחיל להפעיל ממוצאי שבת את תחנת הרכבת החדשה באופקים. התחנה הוקמה בשנים האחרונות בעלות של 50 מיליון שקל והיא כוללת שלוש מסילות ומגרש חניה שמותאם ל-400 מכוניות. התחנה החדשה היא חלק ממסילת הרכבת שמחברת בין אשקלון-באר שבע שתכנונה החלה לפני עשר שנים. ב-2013 נפתחה תחנת הרכבת בשדרות ובפברואר 2015 נפתחה התחנה בנתיבות. אורך כלל המסילה הוא כ-60 ק"מ, כאשר צפי הנוסעים הוא כ-160 אלף איש בשנה.

בהתאם לסיכום שהושג בין משרדי התחבורה לאוצר עוד בספטמבר האחרון  תושבי אופקים יזכו להנחה בעלות הנסיעה: בשלושת החודשים הראשונים הנסיעה תהיה חינם אין כסף ואילו מתחילת הקיץ התשלום נקבע על 50% מעלות הכרטיס.

 

אופקים אופקים צילום: ישראל יוסף

 

שר התחבורה ישראל כץ סיפר בהשקת התחנה ביום חמישי האחרון שבמסגרת מיזם משותף של עיריית אופקים, משרד התחבורה ורכבת ישראל יוקמו במתחם תחנת הרכבת באופקים מאות חדרי מעונות לסטודנטים. בימים אלה פועלת חברת-הבת של הרכבת לאישור התוכנית הסטטטורית. מדובר במיזם בשיטת ה-BOT, שבמסגרתה היזם שיזכה במכרז יקבל זיכיון לתקופה של 25 שנים על הפרויקט. הסטודנטים ייהנו מדמי שכירות מוזלים ואטרקטיביים במיוחד, דבר שיסייע לדבריו למשוך אוכלוסיות לאופקים.

 

בתוך כך, כץ הבטיח בחמישי לתקן את כל העיוותים שנרשמו לאחר החלת הרפורמה התעריפי התחבורה הציבורית. הרפורמה הבטיחה להוזיל את תעריפי הנסיעות למנויים (תעריף שבועי או חודשי) אולם בחלק מהמקומות נרשמה התייקרות של כמה שקלים עד כמה עשרות שקלים בתעריף המנוי האזורי. כץ הבטיח להוזיל את כל הנסיעות כבר השבוע למחיר הישן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x