$
משפט

שרה נתניהו תיחקר באזהרה ביום חמישי על פרשת מעונות רה"מ

נתניהו צפויה להיחקר במשרדי להב 433 בחשד שהציגה תשלומים פרטיים לנותני שירות במעונה הפרטי כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים

זוהר שחר לוי 13:2928.12.15
רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תיחקר השבוע באזהרה, זאת במסגרת פרשת מעונות ראש הממשלה. נתניהו צפויה להיחקר בחשד שהציגה תשלומים פרטיים לנותני שירות במעונה הפרטי כאילו היו קשורים למעון הרשמי בירושלים.

נתניהו זומנה לחקירה במשרדי להב 433 והיא תיחקר תחת אזהרה ביום חמישי הקרוב בנוגע לפרשת מעונות ראש הממשלה. 

 

 

בחודש יולי האחרון הורה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על חקירה פלילית בנוגע למספר עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה. בכך קיבל היועמ"ש את המלצת פרקליט המדינה שי ניצן ואת המלצת ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, מני יצחקי, לפיה יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בעניין.

  

שרה נתניהו בבית הדין לעבודה (ארכיון) שרה נתניהו בבית הדין לעבודה (ארכיון) צילום: אלכס קולומויסקי

 

בחודשים שקדמו להודעת וינשטיין, התקיימה ביאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) שבלהב 433 בדיקה בכמה סוגיות על התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו. על הבדיקה הורה היועמ"ש בעקבות ממצאים שעלו בדו"ח מבקר המדינה בנוגע להוצאות במעונות וכן בניין העדויות שמסר העובד לשעבר, מני נפתלי, המנהל תביעה נגד בני הזו. הפרקליטות סקרה מספר פרשיות שהעלו, דבריה, חשדות לביצוע מעשים העלולים לעלות לכדי עבירות פליליות.

 

במסגרת החקירה במשטרה, נחקר תחת אזהרה אבי פחימה, החשמלאי שהועסק במעונות רה"מ ובהמשך הוא שוחרר בתנאים מגבילים. פחימה, המקורב לנתניהו, נחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה ורישום כוזב. לפי החשד, פחימה נשכר לבצע עבודות חשמל בבית משפחת נתניהו בקיסריה בניגוד לנהלים ולאחר מצג מטה שלפיו נחתם הסכם עם קבלן אחר, שלאחר מכן שכר אותו לעבוד תחתיו כקבלן משנה.

 

בהמשך, בספטמבר האחרון זומן גם עזרא סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לחקירה תחת אזהרה. הוא נחקר במשך שעות ארוכות ולפי המשטרה הינו חשוד מרכזי בפרשה.

 

בשבועות האחרונים דובר רבות על אפשרות זימונה של שרה נתניהו, המיוצגת על ידי עו"ד יעקב וינרוט ועמית חדד, לחקירה במשטרה. לוו לכך פרסומים על פגישה שהתקיימה בין וינרוט לבין היועמ"ש בעניין. פגישה שהוכחשה תחילה על ידי וינשטיין ובהמשך אושרה עם סייגים. לפי וינשטיין, הפגישה בין השניים עסקה בנושא אישי הקשור לוינרוט עצמו ובמהלכה הוא העלה את עניינה של נתניהו ואילו היועמ"ש השיב לו שהוא טרם נדרש לדברים לעומקם. מנגד, טען וינרוט כי הפגישה ביניהם נועדה לעסוק ברעיית ראש הממשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x