$
משפט

נסגר תיק החקירה נגד אברהם נניקשווילי בפרשת נמל אשדוד

הסיבה לסגירת התיק: חוסר אשמה; נניקשוולי נחשד במעורבות בפרשת אלון חסן. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום גד נניקשווילי בפרשת בנימין בן אליעזר

זוהר שחר לוי 13:0406.12.15

הפרקליטות הודיעה בימים האחרונים כי סגרה את תיק החקירה בעניינו של איש העסקים אברהם נניקשווילי בפרשת השחיתות בנמל אשדוד וזאת מחוסר אשמה. הודעת הפרקליטות מגיעה במקביל לכתב אישום שהוגש נגד נניקשווילי בשבוע שעבר בפרשת בנימין בן אליעזר.

 

 

הפרשה התפוצצה במאי 2014 אז פשטו חוקרי להב 433 על נמל אשדוד ועצרו מספר מעורבים, בהם החשוד המרכזי, מי ששימש כיו"ר ועד העובדים בנמל, אלון חסן. במרכזה של הפרשה, חשדות כבדים לשחיתות, שוחד, סחיטה באיומים, הלבנת הון ומרמה והפרת אמונים. על פי החשד, חסן הקים בנמל מנגנון שליטה תוך ביצוע עבירות פליליות, לכאורה, מרביתן באמצעות ניצול קשריו עם חברות שונות וכך גרף לעצמו רווחים כספיים עצומים לעצמו ולמקורביו.

 

פרט לחסן נחשדו במסגרת הפרשה גורמים נוספים, בהם אברהם נניקשווילי ושותפו העסקי ג'קי בן זקן, שוקי סגיס, ששימש כמנכ"ל הנמל וכן קרובי משפחה של חסן.

 

נניקשווילי נחשד בכך שפעל, ביחד עם שותפו לשליטה בחברת שמן, בן זקן, על מנת שהחברה תשכור בנמל אשדוד שטחי אחסון לציוד קידוח מחברת דנה לוגיסטיקה, שבבעלות מקורביו של חסן, בתעריפים גבוהים מהמקובל. לפי החשד במשטרה, בתמורה לכך, חברת דנה העבירה כספים לחברה שבבעלותו של בן זקן כטובת הנאה לכאורה. עוד נטען כי הכספים הועברו בסופו של יום לקבוצת הכדורגל מ.ס.אשדוד.

 

אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל אשדוד אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל אשדוד צילום: ישראל יוסף, גדי קבלו

 

בחודשים האחרונים התקיימו שימועים לפני הגשת כתבי אישום בעניינם של המעורבים בפרשה לאחר שהתגבשה המלצה להעמידם לדין. בעניינו של נניקשווילי, הודיעה הפרקליטות לסנגוריו כי הוחלט לסגור את תיק החקירה בעניינו מטעמים של "חוסר אשמה".

 

כזכור, בשבוע שעבר הועמד נניקשווילי לדין ביחד עם בן זקן ומעורבים נוספים בפרשת השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר. השניים הואשמו כי שילמו שוחד לבן אליעזר בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים וכלכליים שלהם.

 

סנגוריו של נניקשווילי, עוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג פוקס נאמן, מסרו: "אנו מברכים על ההחלטה המושכלת של רשויות האכיפה בדבר סגירתו של התיק מחוסר אשמה.משחר החקירה, לא היה בנו ספק כי לא דבק כל רבב בהתנהלותו של מר אברהם נניקשווילי. לצערנו, בימים האחרונים הוגש כנגד מר נניקשווילי כתב אישום – בקשר להלוואה שהעניק למר בן אליעזר.

 

"ראוי שהציבור יידע כי נניקשווילי ובן אליעזר הינם חברי נפש וההלוואה, כאמור, ניתנה על רקע חברות זו, לאחר שבן אליעזר נקלע למצוקה בריאותית חמורה והיה על סף מוות. עוד היה ברור לכל, באותה עת, כי עתידו הפוליטי של בן אליעזר, הגיע לקיצו. לפיכך, אין ולא ניתן למצוא בהלוואה בין חברי אמת, כל פסול והניסיון לעשות כן, חוטא לאמת ולשכל הישר. כל מי שמכיר את מר נניקשווילי ואת פועלו רב השנים, מבין ויודע כי הטענות המועלות נגדו כעת – המטילות ספק ביושרו - זרות הן לאורחות חייו, למיהותו ואין בהן ולא כלום. אנו חדורי אמונה כי לאחר ליבון הדברים עד דק במסגרת ההליך המשפטי, גם בפרשה זו יוברר דבר חפותו של מר נניקשווילי ויזוכה הוא מכל אשמה", דברי הסנגורים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x