$
משפט

מפרק רוביקון וקלע רוצה למכור את "אחד העם" של אנסקי ב-690 אלף שקל

על פי ההצעה שהגיש עו"ד ארז חבר לאישור בית המשפט, הרוכש הוא מנחם יוזנט שמתעתד לפתוח במקום מסעדה גיאורגית. אחד העם, שמניותיה היו בבעלות אישית של אמיר ברמלי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקל. ברמלי: "מחיר נמוך מהותית ומשמעותית מהצעות קודמות"

תומר גנון וגלי וולוצקי 17:3505.12.15

המפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר, רוצה למכור את מסעדת אחד העם בנווה צדק ב-690 אלף שקל בתוספת מע"מ למנחם יוזנט. כך עולה מבקשה שהגיש השבוע המפרק לאישור בית המשפט המחוזי בת"א. אחד העם, שנמצאת בבעלותו האישית של בעל השליטה ברובקיון וקלע אמיר ברמלי, ונוהלה על ידי מיכל אנסקי, קרסה בשל חובות של 6.5 מיליון שקל.

 

בדו"ח שהגיש עו"ד חבר לבית המשפט, ועל אף שמניות המסעדה היו רשומות על שמו של ברמלי, נקבע שכספי משקיעי רוביקון הם ששימשו לרכישת המסעדה ולשיפוצה (3.5 מיליון שקל), וכן לתפעולה השוטף בטרם הקריסה. ברמלי מצדו טוען כי יש לראות במסעדה כחלק מנכסי הקבוצה ולא כעסק פרטי שלו.

 

על פי בקשת הפירוק שהוגשה למסעדה לפני חודש, חובותיה העיקריים של אחד העם מתחלקים כך: 967 אלף שקל לספקים, 240 אלף שקל לעובדים, 519 אלף שקל בגין דמי ניהול לרוביקון, ו-4.2 מיליון שקל חובות בגין הזרמות כספים שבוצעו מרוביקון.

 

לבקשתו של עו"ד חבר לאשר את המכירה ליוזנט, קדם הליך של קבלת הצעות והתמחרות. יוזנט הציע תחילה לרכוש את המסעדה ב-484 אלף שקל. לאחר הארכת המועד להגשת הצעות, הוגשו שתי הצעות נוספות: 384 אלף שקל מאדם בשם שמעון כדורי, ו-980 אלף שקל מאדם בשם יהודה שירן.

 

מסעדת אחד העם שנסגרה מסעדת אחד העם שנסגרה צילום: יח"צ
יוזנט הסכים להשוות את הצעתו לזו של שירן במסגרת התמחרות, אולם שירן משך הצעתו. יוזנט, מתברר, הגיע לבד להתמחרות, ולאחר מו"מ עם עו"ד חבר הסכים לעלות את הצעתו ל-690 אלף שקל. בתוספת ערבות שחולטה לשירן, הסכום הכולל שצפוי להיכנס לקופת הפירוק הוא כ-800 אלף שקל.

 

המסעדה שתיפתח בנווה צדק, תהיה סניף של מסעדת ראצ'ה הירושלמית, שנפתחה ב-2011 בבעלות המסעדנית לילי בן שלום. היא תציע מאכלים גיאורגיים מסורתיים, כולל טקס הברכות המסורתי הנערך בזמן הארוחה. זהו אגב הסיבוב הגיאורגי השני של המסעדה בנווה צדק, שבתחילת דרכה איכלסה את מסעדת ננה בבעלות המסעדנית ננה שרייר, שכיום מחזיקה במסעדה הגיאורגית הטבעונית ננוצ'קה ברחוב לילינבלום הסמוך.

 

לדברי בן שלום, הרוכשים הם קבוצה של אנשי עסקים וטייסים בראשותו של יוזנט, שאין להם רקע קודם במסעדנות. "אלו פשוט לקוחות שביקרו בראצ'ה בירושלים, התאהבו בקונספט והציעו לי לפתוח ראצ'ה גם בתל אביב", היא אומרת.

 

בתגובה שהעביר ברמלי לבית המשפט בשבוע שחלף הוא טוען שמדובר במחיר נמוך מאוד והוא מבקש לא לאשר את המכירה. "בעל השליטה סבור, בכל הכבוד, כי המחיר המוצע נמוך מהותית ומשמעותית מהצעות קודמות ומו"מ קודם שנוהל בנושא זה, בעת שהמסעדה נוהלה כעסק חי, וההחלטה לסגור את שעריה מן הסתם פעלה את פועלה השלילי". עם זאת ברמלי לא פירט מי המתעניינים שפנו אליו בעבר ומהם הסכומים שהם הציעו לו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x