$
משפט

ביהמ"ש ביקר את מדיניות עיריית ת"א לפסול בקשות לרוכלות מזון

בית המשפט לעניינים מנהליים הורה לעירייה לשקול מחדש מתן רישיון למשאית לממכר מזון של חברה המפעילה את מסעדת איטלקייה בתחנה, לאחר שסורבה בנימוק שהעירייה אוסרת על כל רוכלות מסוג זה

זוהר שחר לוי 09:4624.11.15
בית המשפט לעניינים מנהליים יוצא נגד המדיניות של עיריית תל אביב לפסול באופן גורף כל בקשה לרוכלות לממכר מזון ברחבי העיר. במסגרת עתירה שהוגשה באוגוסט על ידי חברה בשם נגד הזרם, המפעילה את מסעדת איטלקייה בתחנה, הורה בית המשפט לעירייה לשקול מחדש מתן רישיון עסק למשאית לממכר מזון של החברה. את העתירה הגיש עו"ד נבון קצב.

 

העירייה סירבה להעניק רישיון עסק למשאית בטענה שהיא אוסרת על כל רוכלות מסוג זה, הן מתוקף החוק והן מתוקף מדיניות העירייה שאושרה על ידי בית המשפט. בעתירה נטען כי מדיניות העירייה היא גורפת, בלתי חוקית ובלתי חוקתית. השופטת יהודית שיצר קבעה: "אין הסמכה בחוק רישוי עסקים שמאפשרת לעירייה לחוקק חוקי עזר ולתת החלטות שאוסרות לחלוטין כל רוכלות חדשה", וחייבה את העירייה בהוצאות משפט של 15 אלף שקל. לפי השופטת, האפשרות להגביל מתן רישיונות עסק, אין פירושה איסור מוחלט של כל רוכלות בעיר.

 

רון חולדאי. "האפשרות להגביל מתן רישיונות עסק, אין פירושה איסור מוחלט של כל רוכלות בעיר" רון חולדאי. "האפשרות להגביל מתן רישיונות עסק, אין פירושה איסור מוחלט של כל רוכלות בעיר"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x