• תפריט
משפט

הקרב על אנגולה

חיים טייב ואנשי עסקים נוספים עתרו לעליון כדי להקים את לשכת הסחר הדו־לאומית ישראל־אנגולה

הדס גליקו 08:2023.11.15

קבוצת אנשי עסקים עתרה לבג"ץ עתירה באמצעות משרד עורכי הדין אמיר ויתקון, ליטל ברששת וטלי גראיפר ממשרד

שביט בר־און גלאון צין יגור ושות' נגד שורה של גורמים, ובהם ראש הממשלה בנימין נתניהו בתפקידו כשר הכלכלה, בדרישה לאפשר לה להקים לשכת סחר דו־לאומית בין ישראל לאנגולה.

 

ברשימת העותרים נכללים איש העסקים חיים טייב המזוהה עם פעילות ענפה באנגולה, חברת שלדות המספקת מערכות מכניקה ומתכת, וחברת אלסמד של רונן בכור העוסקת בניהול ותפעול של הקמת בתי חולים ברחבי העולם, לצד יזמים נוספים. העותרים מבקשים מבית המשפט לבטל את החלטת מועצת לשכות המסחר הדו־לאומיות - להתנות את ההכרה בלשכת המסחר הדו־לאומית ישראל־אנגולה בחתימת טייב ושלדות על הסכמים נוספים מעבר לתנאי הסף המקובלים להקמת לשכת מסחר.

 

לואנדה בירת אנגולה לואנדה בירת אנגולה

 

לפי העתירה, ההסכם המדובר הוא הצהרה כי אין קשר עסקי בין העותרים. עוד מבקשים העותרים להורות לארגון הגג של לשכות המסחר הדו־לאומיות בישראל להכיר בעמותת בייסוד, שאותה הם ייסדו, כלשכת מסחר דו־לאומית, ולהורות לרשם העמותות לרשום את העמותה בשם "לשכת המסחר הדו־לאומית ישראל־אנגולה".

 

גורמים במועצת לשכות המסחר הדו־לאומיות מסרו ל"כלכליסט" כי הוצע ליזמים להקים דסק שיפעל תחת לשכת המסחר הדו־לאומית ישראל־אפריקה, כדי שיפעל לאור התוואי של הארגון.

 

בג"ץ הורה למשיבים להגיש תגובה מקדמית בתוך 60 יום. ממשרד הכלכלה וארגון מועצת הגג של הלשכות דו־לאומיות נמסר כי העתירה שהתקבלה בסוף השבוע עדיין נלמדת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x