$
רכב

תערוכת לוס אנג'לס: יונדאי חושפת את האלנטרה החדשה

סובארו חשפה את האימפרזה סדאן קונספט, מכונית הרומזת על מראה של האימפרזה החדשה שתוצג בקרוב; פיאט חשפה את מכונית הספורט הפתוחה ה-124 ספיידר

תומר הדר, לוס אנג'לס 15:2119.11.15

חטיבתה האמריקאית של יונדאי חשפה את האלנטרה החדשה במהלך תערוכת הרכב המתקיימת השבוע בלוס אנג'לס. עבור שוק הרכב הישראלי, מדובר ברכב בעל חשיבות גבוהה, שכן האלנטרה נמכרת גם בארץ, בגרסה המותאמת לשוק המקומי, שנקראת I35. האלנטרה המיועדת לשוק הרכב האמריקאי מיוצרת הן במפעלי יונדאי באלבאמה - והן בקוריאה. במהלך התערוכה חשפה יונדאי גרסה שתצויד במנועי 2.0 ליטרים המפיקים 147 כוחות סוס - וגרסה חדשה, הנחשבת בארה"ב ל"גרסת חיסכון", שתצויד במנוע בנזין בנפח 1.4 ליטרים בעל מגדש טורבו. מנוע זה ישודך לתיבת הילוכים אוטומטית כפולת מצמדים, בעלת שבע מהירויות.

 

 


 

אימפרזה סדאן קונספט של סובארו אימפרזה סדאן קונספט של סובארו צילום: יצרן

 

לצד יונדאי, חשפה סובארו את האימפרזה סדאן קונספט, מכונית הרומזת על מראה של האימפרזה החדשה, שתוצג בקרוב. האימפרזה זכתה גם להצלחה מסוימת בשוק הרכב הישראלי במהלך השנים. על פי סובארו, הדור החדש של האימפרזה צפוי להתבסס על שלדה מודולארית, כלומר שלדה המיועדת לשימוש במספר גדול של דגמים. לדברי אנשי סובארו, עיצובה של האימפרזה סדאן קונספט אינו רומז רק על מראהו של הדור החדש של האימפרזה, אלא גם על עיצובם של דגמים עתידיים אחרים של היצרנית.

 

פיאט 124 ספיידר פיאט 124 ספיידר צילום: יצרן

 

פיאט, שחזרה לשוק האמריקאי לאחר היעדרות ארוכת שנים, חשפה בתערוכה את ה-124 ספיידר, מכונית ספורט פתוחה ראשונה ליצרנית מאז הפסקת יצורה של הברצ'טה במהלך שנות ה90-. הספיידר אינה פרי פיתוחה של פיאט, אלא פרויקט משותף לפיאט ולמאזדה. הספיידר מצוידת במנוע בנזין טורבו בנפח 1.4 ליטרים, פרי פיתוחה של פיאט, המפיק 160 כוחות סוסל. לדברי אוליבר פרנסואה, ראש מותג פיאט העולמי, "מבחינתנו אין דרך טובה יותר לחגוג חמישים שנה להצגת הרודסטר, מכונית הספורט המקורית של פיאט. אנחנו שמחים על הרחבת היצע הדגמים הזמין לצרכנים אמריקאים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x