$
משפט

הריב שלאחר הגישור - מימן דורש מנוביק מיליון שקל הוצאות

בבקשה שהגיש איש העסקים יוסי מימן לבית הדין לעבודה נחשף שכר הטרחה ששילם לעורכי דינו על טיפול בסכסוך הכספי בינו לבין יד ימינו לשעבר בקבוצת מרחב ד"ר נמרוד נוביק

תומר גנון 07:0316.11.15

איש העסקים יוסי מימן מבקש מבית הדין לעבודה בתל אביב לחייב את ד"ר נמרוד נוביק לשלם לו יותר ממיליון שקל לא כולל מע"מ - מלוא הוצאות הגנתו במסגרת הסכסוך ביניהם.

 

לפי הבקשה, שילם מימן לעורכי דינו 900 אלף שקל, לא כולל מע"מ, כדי להתגונן מפני התביעה בהיקף 109 מיליון שקל של נוביק, ועליו לשלם להם עוד כ־121 אלף שקל.

"לשלם תמורה נכבדת"

 

מימן הגיש את הבקשה לאחר שלפני חודש פנה נוביק, באמצעות עורכי הדין אמנון שיבולת ונתי אגמון, לבית הדין בבקשה למחוק את התביעה הכספית. לפי נוביק, בהסכם הפשרה שנחתם אצל המגשר עמוס גבריאלי, התחייב מימן "לשלם תמורה נכבדת לתובע".

 

הסכום המדויק שמימן אמור לשלם לנוביק אינו ידוע. מימן הודיע לבית הדין שהוא תומך במחיקת התביעה, אך טען שהסכם הגישור שנחתם אצל גבריאלי באוגוסט 2014 אינו בתוקף. ההסכם, כך מסכימים שני הצדדים, כלל תנאים מתלים. לפי נוביק התנאים התממשו, אך מימן טוען אחרת.

 

נמרוד נוביק נמרוד נוביק צילום: עמית שעל

 

המסמכים שהוגשו לבית הדין אינם חושפים מהם התנאים המתלים, אך לפי מקורבים לשניים, לפחות חלק מהם תלויים בתוצאתן של תביעות בינלאומיות שמנהלת אמפל שבשליטת מימן נגד ממשלת מצרים בהיקף של 13 מיליארד שקל. התביעות עוסקות בהפסקת הפעילות של EMG, שסיפקה גז לישראל עד להפיכה שהתרחשה במצרים ב־2011. אמפל החזיקה 12.5% מ־EMG, ומרחב החזיקה כ־8.5% נוספים.

 

נוביק תבע את מימן בספטמבר 2011, סמוך לפיטוריו מתפקיד סגן נשיא קבוצת מרחב שהחזיקה באמפל. בתביעה טען שמימן הבטיח לו כספים רבים תמורת חלקו בעסקת הגז המצרי.

 

"התביעה עוסקת בקיפוח חד, ברור ונפסד, ובהפרת התחייבותו האישית של מימן לשלם לנוביק את מלוא התגמול שלו זכאי על תרומתו הניכרת והייחודית למר מימן ולקבוצות שבניהולו במהלך יותר מ־20 שנות עבודתו".

 

בתגובה טען מימן, באמצעות עורכי הדין נחום פינברג וזאב שרף, שלא רק שנוביק לא היה מעורב בעסקאות - אלא שהוא גם נהנה לאורך השנים מתנאי שכר מפליגים, שכללו בין השאר משכורת של 80 אלף שקל בחודש.

 

"משאבים רבים"

 

"הנתבע (מימן - ת"ג) זכאי להשבת מלוא הוצאות ההגנה. בשל גובה והיקף התובענה ובשל מורכבות האירועים מלפני שנים רבות, הושקעו משאבים רבים לצורך ההגנה", כתב מימן וצירף תצהיר של מנהלת החשבונות במרחב, שלי רונן, שמפרטת את הוצאות ההגנה מספטמבר 2011 עד אוגוסט 2015, תמורת "שירותי משרד זאב שרף ושות' שולמו 687,775 שקל, לא כולל מע"מ, ועוד הוצאות של 35,350 שקל. בנוסף קיים חוב של 120,747 שקל, לא כולל מע"מ ובצירוף 6,601 שקל הוצאות שטרם נפרע. למשרד פינברג שולמו 176,890 שקל לא כולל מע"מ".

 

נוביק מצדו דחה את כל טענות מימן לגבי הסכם הפשרה ותשלום ההחזר של שכר הטרחה. "מימן מנוע ומושתק מלטעון להוצאות משפט נוכח הוראות הסכם הגישור", נכתב בתגובה שהגיש.

 

"שעה שהצדדים להליך חתמו על הסדר גישור שבמסגרתו הסכים מימן לשלם לתובע תמורה נכבדת, הוסכם על הגשת בקשה משותפת לדחיית התביעה ללא צו הוצאות", טוען נוביק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x