$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

"ניהול סיכונים סביבתי יגיע גם לערים בישראל"

אורן גרופי, שותף במשרד רו"ח KPMG סומך חיימקין בכנס אשדוד לקיימות: "כשנכנסים לתהליך של ניהול סיכונים נכנסים למסלול שמחייב לייצר תהליך פנימי בארגון. זה מחייב גם הסתכלות כוללת על הארגון"

מיקי פלד 14:1609.11.15
"אני מאמין שניהול הסיכונים הסביבתי יגיע גם לערים בישראל", כך אמר בכנס אשדוד הבינלאומי לקיימות אורן גרופי, שותף במשרד רו"ח KPMG סומך חיימקין, מומחה לניהול סיכונים סביבתיים. לדבריו הסיבה היא ש"בסופו של דבר זה יגיע לישראל כי רשויות מקומיות עובדות בשביל האזרחים. הן קיימות בשביל האזרח, ולכן יש להן ערך לעשות את זה. ערים היום, בתפיסה שלהן, מפתחות חשיבה של סביבה וחיבור לבעיות שהן מתמודדות איתן אם זה שינויי אקלים, נושאים של פליטות גזי חממה ובין אם זה הקמת מוסדות וארגונים בתוך הרשויות לטיפול בנושאים הללו".

 


 

לדברי גרופי, "ניהול סיכונים סביבתיים הוא סוג של ניהול סיכונים תאגידי, שנועד לייצר תהליך חדש של ניהול ועשייה. אם מסתכלים על תהליכים של ניהול סיכונים אנחנו מדברים על מיפוי וזיהוי סיכונים, קביעת מדידה והערכת סיכונים, מדיניות ניהול הסיכונים בארגון, קביעת תכניות לניהול סיכונים ולבסוף מערך ובקרה שוטפים. כשאתה נכנס לתהליך של ניהול סיכונים אתה נכנס למסלול שמחייב אותך לייצר תהליך פנימי בארגון. זה מחייב גם הסתכלות כוללת על הארגון. בתהליכים הללו חשוב לזכור שהמימד הוא פרקטי. אנחנו עושים שלושה דברים – מודעות, ניהול ושקיפות וצריך להביא תוצאות".

 

אורן גרופי אורן גרופי צילום: נמרוד גליקמן

 

 

גרופי הוסיף עוד כי מדובר במגמה עולמית שעל ישראל להצטרף אליה: "זה מחובר לעקרונות הבסיסיים שלנו – איזה אוויר אנחנו נושמים, מה יהיה לילדים שלי לאכול וכדומה. בניהול שכזה יש לא מעט התייחסויות כמו פגיעה בבריאות הציבור, צריכת אנרגיה, פליטת גזי חממה ועוד. זה עולם מאוד רחב שאי אפשר לנהל בלי מערכות מסודרות".

 

"ניהול שכזה מספק גם לא מעט תועלות, כמו ניצול אפקטיבי של זמן, ציות לדרישות רגולטוריות, יתרון יחסי מול ארגונים אחרים, השתלבות במגמה עולמית עידוד ניהול סיכונים, ובסופו של דבר גם בסיס לשקיפות ודיווח סביבבתי. התהליך הזה מחייב שקיפות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x