$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

יו"ר שיכון ובינוי: "יש לים השפעה דרמטית על החיים שלנו והיא לא מנוצלת"

משה לחמני בכנס אשדוד הבינלאומי לקיימות: "99% מהיבוא לישראל מגיע מהים, זה גם מים וגם אנרגיה ותיירות ונדל"ן ותחומים רבים שטומנים בתוכם הזדמנויות רבות"

דותן לוי 14:0509.11.15

"השיח על קיימות הולך ומשתנה משנה לשנה, אם בשנים הקודמות דיברנו על קיימות הקשורה לעסקים, עברנו השנה לדבר על חוף הים וכל מה שביניהם, וזה חידוש שגם הוא מבורך בכל הקשור לקיימות והרחקנו מת"א לאשדוד וגם זו יוזמה מבורכת", כך אמר משה לחמני יו"ר שיכון ובינוי בכנס אשדוד הבינלאומי לקיימות של כלכליסט.

 

לחמני התייחס לפוטנציאל ולשפע ההזדמנויות שטומן בתוכו הים התיכון ואמר, "99% מהיבוא לישראל מגיע מהים, זה גם מים וגם אנרגיה ותיירות ונדל"ן ותחומים רבים שטומנים בתוכם הזדמנויות רבות. כמדינה ששוכנת על חוף הים יש לים השפעה דרמטית על החיים שלנו והיא לא מנוצלת. גם בים המציאות היא עמוקה וסוערת. אם תשאלו ישראלי ממוצע מה הוא יודע על קיימות הוא יספר לכם בעיקר על מיחזור בקבוקים, על זיהום אוויר ובמקרה הטוב על הצורך בהתחשבות בסביבה למען הדורות הבאים. כל אלה נכונים אבל אסור לשכוח שקיימות היא גם גישה ערכית ניהולית עמוקה וארוכת טווח. השם שנבחר לפאנל "קיימות 360 מעלות" מבטא במדויק את התפיסה של הקיימות שמתפרשת על מגוון מאד רחב של תחומים. בנושא הרשתיות מדברים על רשת של אנרגיה אבל יש עוד הרבה כיוונים שמאפשרים יצירתיות ופיתוח".

 

משה לחמני משה לחמני צילום: נמרוד גליקמן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x