$
כנס אשדוד לקיימות
כנס קיימות 2015 גג עמוד

כנס אשדוד לקיימות

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "בשנת 2016 תיעצר הזרמת הבוצה לים התיכון"

ישראל דנציגר אמר בכנס אשדוד לקיימות שלאף אזרח לא מגיע להסתובב עם משאף. "מתפקידנו להביא את הגז מהים, לחבר אותו למפעלים ולתחבורה ולצמצם בעזרתו את זיהום האוויר"

ליאור גוטמן 13:3809.11.15
"בשנה החולפת עשינו 120 מבצעי ניקיון בחופים וזה לא מספיק. לשמחתי אנחנו מטפלים בכ-50 אירועי זיהום ים בשנה וגם זה לא מספיק, למרות שהמדינה לוקחת היום על עצמה כ-80% מעלות הנטל של תחזוקת החופים ויש חברה שמטפלת במצוקים בצורה לא פולשנית. היום אני יכול לומר לכם שב-2016 תיעצר בפעם הראשונה בישראל הזרמת בוצה לים" – כך הבטיח היום (ב')מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ישראל דנצינגר. הדברים נאמרו במסגרת כנס אשדוד הבינלאומי לקיימות.

 

דנצינגר הבטיח שהתכניות הבאות יכללו תמריץ (גזר) וסנקציות (מקל) נגד הציבור שלא שומר על החופים. "כשאני נכנס לחדר אני רואה את ראש עיריית חיפה יונה יהב מביט מהחלון. דיברנו על מדינת ישראל, על חזון, על מנהיגות. שאלתי אותו מה הוא חושב ענה לי האם ישראל תגיע ליומולדת 80. אז יש לנו אתגר להגיע ליומולדת 80, אלף או 1,500 שנה", אמר.

 

דנצינגר טען שבעוד מספר ימים יקראו בבית הכנסת את פרשת תולדות, שעוסקת בין השאר בקרב בין עשו ליעקב. "יש שם קרב על תמלוגים, הרבה אגו ואהבת אם ואב. עברו 3,000 שנה והקרב לא הסתיים, הדבר הראשון שהיה לי ברור שזהו לא קרב. זו שותפות שעלינו לפעול יחד לשגשוג צמיחה, כך שנשמור על משאב הימים. לבד לא נצליח ולכן חשוב שזה לא יהיה רק אנחנו". 

 

ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה בכנס אשדוד לקיימות ישראל דנציגר, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה בכנס אשדוד לקיימות צילום: נמרוד גליקמן

 

דנצינגר פנה לקהל ואמר ש"כולם מדברים על החוף אבל איפה מקומו של האזרח. עזבתי עולם שכולו טוב (בעברו ניהל חברת היי טק ועשה אקזיט – ל"ג) ואני פועל היום כמנהיג ציבור לוודא שהמדינה ומוסדותיה משרתים את תושבי ישראל. אנחנו הצומת. לאיזה אזרח מגיע לשבת בחוף עם שקיות ניילון, בדלי סיגריות וקופסאות שימורים?", אמר.

 

דנצינגר הבטיח שלאף אזרח לא מגיע להסתובב עם משאף. "מתפקידנו להביא את הגז מהים, לחבר אותו למפעלים ולתחבורה ולצמצם בעזרתו את זיהום האוויר שנפלט מתחנות כוח או מכלי רכב כבדים". כפי שפורסם בכלכליסט, התכנית, שתובא לאישור בחודש הקרוב, כוללת בין השאר אפשרות להעלאת המס על פחם שנשרך בתחנות הכוח, מה שיובל לעליית תעריך החשמל בכ-8%, עם סבסוד כבד לתעשיית החשמל הסולארית, שמצידה תייקר את תעריף החשמל בכ-5% נוספים. נכון להיום משרד האנרגיה מתנגד לחלק מהצעדים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x