$
משפט

פרשת גל הירש: המשטרה פשטה על עיריית ראשון לציון

ל-ynet נודע כי שוטרים החרימו מסמכים הקשורים לפרשה שבה מעורבת חברת "דיפנסיב שילד" בבעלות המועמד למפכ"לות לשעבר. במסגרת הפרשה נבדקת זכייתה של החברה שלא כדין במכרז לניקוי חוף הים של העיר ממוקשים

ynet 10:2209.11.15
המשטרה פשטה הבוקר (ב') על עיריית ראשון לציון והחרימה מסמכים הקשורים לפרשת גל הירש. לאחר הפרסום על מועמדותו למפכ"ל המשטרה, שמאוחר יותר הוסרה, עלתה הטענה שלפיה חברת "דיפנסיב שילד" בבעלותו זכתה שלא כדין במכרז לניקוי חוף ימה של העיר ממוקשים.

בשלב זה מתמקדים החוקרים באגף ההנדסה של העירייה ובוועדת המכרזים שלה ומנסים לאסוף חומר. על רקע הפשיטה, סביר שבשלב הבא תזמן המשטרה למסירת עדות בכירים בעירייה שהיו קשורים למכרז וכן את הירש עצמו.

 

הפרשה פורסמה לראשונה בחדשות ערוץ 2, ולפיה החברה של הירש זכתה במכרז על העבודות בעלות של כ-13 מיליוני שקלים. ליחידת להב 433 הגיעו מסמכים רבים, אלא שעקב מועמדותו של הירש למפכ"ל, אסור היה למשטרה לגעת בחומר והוא הוקפא.

 

לאחר שהוסרה המועמדות שלו, ולאחר בחינת חומר הראיות שהוצג בפניהם, הוחלט במשטרה לפשוט על משרדי העירייה ולהחרים מסמכים הקשורים לפרויקט.

 

מעיריית ראשל"צ נמסר בתגובה: "בבדיקה ראשונית עם הפרסום בתקשורת נמצא כי העירייה פעלה באופן תקין וכי כל ההחלטות שנתקבלו אושרו פה אחד על ידי ועדת המכרזים ומועצת העיר. אף על פי כן הוחלט להעביר את הנושא לבדיקה יסודית של מבקרת העירייה. העירייה משתפת פעולה עם חוקרי המשטרה ככל שתדרש".

 

גל הירש גל הירש צילום: טל שחר

 

אף על פי שרוב הפעילות של חברת "דיפנסיב שילד" נשמרת תחת מעטה סודיות, כמה תביעות משפטיות שהוגשו לבתי המשפט חשפו את פעילותה ברחבי העולם. האירוע האחרון שבו עלתה לכותרות היה בספטמבר 2014, לאחר שהחברה זכתה במכרז לניהול הפרויקט בחוף בראשון לציון, שבו בוצעו בעבר אימונים צבאיים. הפרויקט תוקצב על ידי עיריית ראשון לציון.

 

בקיץ האחרון פעל השר לביטחון פנים גלעד ארדן למינוי של הירש - תת-אלוף במילואים - למפכ"ל המשטרה. אולם בשל העננה סביב פעילות החברה שלו, ועל רקע התנגדות של גורמים רבים, רמז היועץ המשפטי שהוא יתקשה להגן על המינוי בבג"ץ, והמועמדות הוסרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x