$
בארץ

המתמודדים לתפקיד הממונה על ההגבלים נשאלו על מיזוג בסלולר - ולא על מתווה הגז

ועדת האיתור ערכה בשבוע שעבר ראיונות עם כל תשעת המתמודדים. לסוגייה שעליה נשאלו השלכות כבדות משקל על התחרות בסלולר

הדס גליקו 13:3408.11.15

עסקת המיזוג של גולן עם חברת סלולר אחרת, ולא מתווה הגז - היא השאלה היחידה הנוגעת למקרה מסוים שאליו התייחסה הוועדה לאיתור הממונה הבא על ההגבלים העסקיים, בפגישות עם המתמודדים.

 

הראיונות עם תשעת המתמודדים נערכו ביום ד' האחרון, ערב ההודעה על מכירת גולן טלקום לסלקום, כאשר לכל אחד מן המתמודדים הוקדשה כחצי שעה להציג את עמדותיו.

 

המיזוג של גולן שעמד באותה עת על הפרק הציג בפני המתמודדים אתגר שעם אישורו הם עשויים להתמודד בקרוב במידה ויתמנו לתפקיד. לעסקה משמעויות כבדות על התחרות בשוק הסלולר וברמה המקצועית היא מאפשרת לחשוף את עמדתו המקצועית של המועמד באשר להשלכות העסקה על התחרותיות בשוק הסלולר. ברמה הפוליטית, מאחר וראש הממשלה מחזיק בתיק התקשורת ובמשרד הכלכלה, מגלמת ההחלטה התמודדות עם מערכת לחצים כפולה.

 

אחד המועמדים לתפקיד, אורי שוורץ אחד המועמדים לתפקיד, אורי שוורץ

 

בראש הוועדה לאיתור הממונה על ההגבלים עומד מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. החברים הנוספים בוועדת האיתור הם המשנה הכלכלי פיסקלי ליועמ"ש - אבי ליכט, נציגת נציבות שירות המדינה - אילה גונן אשרי, נציגת האקדמיה - פרופ' נינה זלצמן ונציג הציבור - דוד לפלר, לשעבר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה.

 

בין המועמדים לתפקיד: עו"ד מיכל הלפרין, לשעבר יועצת משפטית לרשות ההגבלים; עו"ד ניב סבר, ראש מחלקת הגבלים במ.פירון; כלכלן הרשות כיום ד"ר אסף אילת, היועץ המשפטי לרשות כיום, אורי שוורץ; עו"ד תומר מוסקוביץ, לשעבר מנכ"ל משהב ועו"ד צחי יגור, ששימש כיועץ משפטי למשרד הביטחון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x