$
משפט

פשרה בנגזרת נגד טוכמאייר ורוזן: ישיבו לקנדה-ישראל 62 מיליון שקל

התובע טען כי בעלי השליטה בחברה רכשו באופן פרטי קרקעות שהוצעו לה; לפי הפשרה, התובע יקבל 2 מיליון שקל, ועורך דינו - 7 מיליון שקל

זוהר שחר לוי 20:5404.11.15

אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי השליטה בחברת הנדל"ן קנדה-ישראל (פנגאיה נדל"ן לשבר) ישיבו לחברה 62 מיליון שקל במסגרת הסדר פשרה לאחר שנטען כי ניכסו לעצמם הזדמנות עסקית כדי לרכוש נכס בצפון תל אביב באופן פרטי. מי שייהנו לא פחות מההסדר יהיו מגיש התביעה אליהו ביטון שצפוי לקבל 2 מיליון שקל ובא כוחו שאמור לגרוף לא פחות מ-7 מיליון שקל.

 

במסגרת התביעה הנגזרת שהוגשה באוקטובר 2013 נגד בעלי השליטה בקנדה-ישראל, טען בעל מניות בחברה כי השניים גזלו מהחברה הזדמנות עסקית. לפי התביעה שהוערכה ביותר מ-300 מיליון שקל נטען כי רוזן וטוכמאייר, באמצעות חברת ב.ו.ב מדף שבבעלותם, רכשו ב-2012 מחברות קבוצת אי.די.בי, כור ונכסים ובנין שלושה מגרשים בסמוך לרצועת החוף של צפון תל אביב בתמורה ל-124 מיליון שקל כשבדיעבד התברר שהקרקע החקלאית שרכשו הפכה לאטרקטיבית במיוחד.

 

לפי התביעה, לאחר פרסום העסקה התעוררו בבעל המניות ביטון "חשדות מבוססים" לפיהם טוכמאייר ורוזן פעלו "לנכס לעצמם הזדמנות עסקית".

 

אסף טוכמאייר אסף טוכמאייר צילום: נמרוד גליקמן

 

בהמשך, אישרה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, דניה קרת-מאיר את הדיון בתביעה הנגזרת וקבעה כי לכאורה קמה לביטון עילת תביעה נגד בעלי השליטה.

 

לפי הודעת הפשרה שהגישו היום (ד') הצדדים לבית המשפט, בעקבות האירוע אף התנהל הליך מינהלי ברשות ניירות ערך, אך זה פטר לחלוטין את טוכמאייר מכל אחריות, ואילו על רוזן הטיל קנס מנהלי והשעיה זמנית מכהונה.

 

"הצדדים הסכימו", כך כתבו בהסכם הפשרה שהוגש לבית המשפט, "מבלי להודות איש בטענות משנהו ומתוך הערכת הסיכויים והסיכונים של כל צד בניהול ההליכים – לגבש ביניהם הסדר פשרה, תוך הבנה כי יתרונותיו של הסדר עבור כל צד עולה על חסרונותיו".

 

לפי הסדר הפשרה, הוחלט כי חברת ב.ט.ב מדף (היום קנדה ישראל הצוק הצפוני) תעביר אל קנדה ישראל חלק מהחלקות שנרכשו כמו גם זכויות לקבלת דמי ניהול מאותם הנכסים. לפי ההסכם מדובר בשווי המסתכם בכ- 62 מיליון שקל.

 

מי שעוד ירוויח היטב מהסכם הפשרה הזה, במידה שיאושר על ידי בית המשפט, יהיה בא כוחו של התובע בתיק זה - עו"ד אלון גולן, שיקבל לא פחות מ-7 מיליון שקל – 11% מסכום ההשבה שהוסכם בין הצדדים. התובע עצמו, כאמור, יגרוף לעצמו סכום של 2 מיליון שקל.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x