שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

ביהמ"ש: "הסדר הנושים של ברמלי הוא כלום, הוא לא הסדר"

השופט איתן אורנשטיין אמר בדיון בהסדר הנושים שהציע בעל השליטה בקרן קלע שנמצאת בהליכי פירוק זמניים, כי "אי אפשר להבין איך הנושים יקבלו פה 100% כמו שנטען". קלע חייבת למאות משקיעים 174 מיליון שקל

תומר גנון וזוהר שחר לוי 12:4103.11.15

"הסדר הנושים של אמיר ברמלי הוא כלום, הוא לא הסדר. אין מקום לשלוח את זה לאספת נושים. אין בטחונות, זה לא נראה בעיני מספיק מבוסס. אי אפשר להבין איך הנושים יקבלו פה 100% כמו שנטען". כך אמר היום (ג') שופט הפירוקים איתן אורנשטיין, מבית המשפט המחוזי בת"א, במסגרת דיון בהסדר הנושים שהציע בעל השליטה בקרן קלע שנמצאת בהליכי פירוק זמניים. קלע חייבת למאות משקיעים 174 מיליון שקל.  

 

 

ברמלי פנה אתמול לבית המשפט והציע הסדר שלטענתו יניב החזר השקעה של 100%. הוא טען שבחברה האם רוביקון, שגם נמצאת בהליכי פירוק, יש די נכסים עבור הנושים. לקבוצה עצמה, ששולטת בקלע, יש חובות של 296 מיליון שקלים ומונה לה מפרק זמני – עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון.

 

אמיר ברמלי (שני משמאל) בבית המשפט אמיר ברמלי (שני משמאל) בבית המשפט צילום: יובל חן

 

באמצעות עו"ד שאול קוטלר, ברמלי הציע למשקיעים שלושה מסלולי פירעון, שישלבו דחיית תשלומים והקצאת מניות. המסלול הראשון, החזר של 100% קרן וריבית בשינוי המועדים שנקבעו, כאשר הריבית תשלום אחת לחצי שנה ולא יהיה אפשרות לפירעון מוקדם. המסלול השני, מסלול שבו חצי מסכום ההשקעה נשאר באג"ח, וחצי מומר בהקצאה של מניות בחברה חדשה שתקלוט אליה את נכסי רוביקון. המסלול השלישי, לפרישה מוקדמת, החזר של הקרן בתוך חצי שנה כאשר הריבית שתחושב של של כ-2% לשנה.

 

"ברמלי ערבב פה נכסים של משקיעים עם נכסים פרטיים, הוא בנה פה פירמידה", אמר עו"ד ליאור מזור המייצג משקיעים. "הוצעו כספים לשימוש פרטי. אנחנו דורשים פיקוח, איסור יציאה מהארץ ואיסור למכור נכסים בשלב זה". עו"ד קוטלר המייצג את ברמלי התרעם: "המילה פירמידה אסור שתאמר. זה עושה נזק לנכסים. על ברמלי יש מגבלות מתוקף חקירה של רשות ני"ע".

 

בתוך כך, אורנשטיין מינה את עו"ד חבר למפרק הזמני של מסעדת אחד העם ואתנחתא הרצליה, שבבעלות אישית של ברמלי. זאת על מנת למכור אותן כעסק חי ולנסות להחזיר את הכסף לקובצת רוביקון, שהזרימה להן מילוני שקלים בחודשים האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x