$
משפט

בקשת פירוק למסעדת "אחד העם" של מיכל אנסקי; החובות: 6.5 מיליון שקל

המסעדה בניהולה של אנסקי, נמצאת בבעלות פרטית של איש העסקים אמיר ברמלי. קבוצת רוביקון וקרן קלע שבבעלות ברמלי נמצאת בהליכי פירוק זמניים, והמפרק הזמני מבקש להשתלט גם על הנכסים האישיים שלו

תומר גנון וזוהר שחר לוי 18:2302.11.15

חובת מסעדת "אחד העם" בת"א בניהולה של מיכל אנסקי עומדים על 6.5 מיליון שקל. כך עולה מבקשה למינוי מפרק זמני למסעדה שהגיש היום (ב') עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק, מטלון, המשמש כמפרק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי. חבר מבקש להשתלט על נכסי המסעדה, לנהל ולמכור אותם כדי להיפרע מהחובות.  

 הבקשה מוגשת משום שברמלי הוא בעל השליטה בשרשור במסעדה. כלומר, הוא מחזיק בה באופן פרטי, ולא באמצעות רוביקון או קלע. עם זאת, ועל פי דו"ח ראשוני שהגיש אתמול חבר, למרות שברמלי מחזיק באופן פרטי בחברה הוזרמו אליה כספים של משקיעי רוביקון. הזרמות אלה יצרו חוב לכאורה כלפי רוביקון, ולכן עו"ד חבר מבקש להתמנות כמפרק זמני של המסעדה. על פי הדו"ח ברכישת המסעדה ושיפוצה הושקעו 3.5 מיליון שקל.

 

אמיר ברמלי, בעל המסעדה אמיר ברמלי, בעל המסעדה צילום: עמית שעל

 

על פי בקשת הפירוק שהוגשה למסעדה, חובותיה העיקריים של אחד העם מתחלקים כך: 967 אלף שקל לספקים, 240 אלף שקל לעובדים, 519 אלף שקל בגין דמי ניהול לרוביקון, ו-4.2 מיליון שקל חובות בגין הזרמות כספים שבוצעו מרוביקון.

 

במקביל, הגיש עו"ד חבר בקשות פירוק גם לבתי קפה שרוביקון הזרימה להם כספים, ונמצאים בבעלות פרטית של ברמלי. מדובר ב'אתנחתא דיזנגוף' שלה חובות של 1.8 מיליון שקל ו'אתנחתא הרצליה' שלה חובות של 1.3 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x