$
משפט

המשטרה: חשד לשחיתות שיטתית בקרב בכירים בנתיבי ישראל, 20 חשודים נעצרו

על פי החשד, בתמורה לשוחד וטובות הנאה לעצמם ולמקורביהם, את העסקתם של ספקים חיצוניים מסויימים. מדובר בעבירות של מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים

זוהר שחר לוי 07:5402.11.15

20 חשודים, בהם בכירים בהווה ובעבר בחברת נתיבי ישראל עוכבו הבוקר (ב') לחקירה על ידי חוקרי להב 433, במסגרת חקירה שבמרכזה חשד לשחיתות שיטתית, קבלת שוחד וטובות הנאה בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. במקביל למעצרים, פשטה המשטרה על משרדיהם ובתיהם של החשודים ותפסה מסמכים ורכוש. בין העצורים גם חבר כנסת לשעבר.

20 חשודים, בהם בכירים בהווה ובעבר, נעצרו 20 חשודים, בהם בכירים בהווה ובעבר, נעצרו צילום: דוד הכהן

 

במחלק חקירות שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות, יחידה שהוקמה לאחרונה ביאל"כ (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית) שבלהב 433 התנהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה שעניינה חשד לביצוע שורת עבירות ובהן שוחד, מרמה והלבנת הון על ידי בכירים בחברת נתיבי ישראל, בהווה ובעבר ועוצר/מעכב כעשרים חשודים לחקירה.

 

החקירה מתנהלת מזה כמה חודשים באופן סמוי לאור חשד לקיומו של מנגנון שיטתי, המנוהל על ידי גורמים בחברת נתיבי ישראל, בהם בכירים בהווה ובעבר, שחברו לספקים חיצוניים וקידמו העסקתם בפרויקטים של החברה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה שונות, תוך ביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות הנאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

 

לפי המשטרה, החקירה הסמויה חשפה וביססה חשד למספר פרשות שביניהן עוברת כחוט השני שיטת פעולה מאורגנת ושיטתית. בהתאם לשיטה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה לעצמם ולמקורביהם מקדמים בכירים בחברה את העסקתם של ספקים חיצוניים מסויימים. למותר לציין כי הכספים המשמשים על פי החשד לביצוע העבירות ומופקים מהן, הנם על פי החשד כספי ציבור.

 

הבוקר (ב') הפכה החקירה לגלויה לאחר שחוקרי להב 433 עצרו ועיכבו כ-20 חשודים, בהם בכירים בהווה ובעבר בחברת נתיבי ישראל, וערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. במסגרת החיפושים תפסה היחידה מחשבים, מסמכים, חומרים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

 

במהלך היום צפויה המשטרה לבקש את מעצרם של חלק מהחשודים והם יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

החקירה מנוהלת על ידי מחלק חקירת שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות בלהב 433 יאל"כ בליווי צוות פרקליטים מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות ובשיתוף פעולה עם מחלקת חקירות מכס ומע"מ ת"א ברשות המסים. לאורך החקירה התקיים שיתוף פעולה עם רשות החברות הממשלתיות, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור וגורמי מבקר המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x