$
משפט

שי לבנת ירכוש את אחזקות שותפיו בקבוצת החברות הפרטיות שלו בכ-130 מיליון שקל

ההתמחרות התקיימה באולמו של השופט גרוסקופף, ולבנת זכה בה כשהציע 340 מיליון שקל כשווי של 'ימקום' המחזיקה ב'מד1' ו-54 מיליון שקל תמורת 'סייפרטק' המחזיקה ב'וואלה שופס'. הוא ישלם לשותפיו 40% תמורת אחזקות שהעניק להם בתחילת הדרך

ענת רואה 13:5601.11.15

סכסוך עז שנמשך יותר מארבע שנים הסתיים הבוקר בדיון קצר בפני השופט עופר גרוסקופף, במהלכו התקיימה התמחרות בין איש העסקים שי לבנת לשותפיו בקבוצת החברות הפרטיות שלו, אמיר אדלר ואילן פדלון. לבנת זכה בהתמחרות כשהציע את הסכום הגבוה ביותר, 340 מיליון שקל תמורת חברת ימקום ו-54 מיליון שקל תמורת חברת סייפרטק.

 

 

המשמעות היא שהוא ירכוש את חלקם של אדלר ופדלון (40%) בהתאם לשווי החברות שהציע והם יצאו מהחברות. ימקום מחזיקה בחברת מד1 ואילו סייפרטק מחזיקה בוואלה שופס.

  

בהתמחרות הציעו אדלר ופדלון 288 מיליון שקל תמורת ימקום ו-33 מיליון שקל תמורת סייפרטק – סכומים הנמוכים משמעותיים מאלו שהציע לבנת. עם זאת מהסכום שישלם לבנת לשותפיו יקוזז חוב שלהם לחברות בסך 25 מיליון שקל כך שבפועל לבנת צפוי לשלם כ-130 מיליון שקל.

 

בכך כאמור מגיע לסופו הסכסוך המר והממושך בין לבנת לבין אדלר ופדלון, סכסוך שנחשף בכלכליסט ביולי 2011. החברות הפרטיות הוקמו ב-1998 במשותף ע"י לבנת, אדלר ופדלון, בסמוך למועד בו לבנת עזב את העסקים המשפחתיים שלו ואת תפקידו בקונצרן תעבורה בבעלות משפחת לבנת ופנה לדרך עצמאית.

 

שופט בית המשפט המחוזי עופר גרוסקופף שופט בית המשפט המחוזי עופר גרוסקופף

 

בשנים הראשונות היה לבנת מעורב בעצמו בכל פעילות החברות הפרטיות, אך החל ב-2003 הוא החל לחזור בהדרגה לפעילות משותפת בחיק משפחתו והותיר את עיקר ניהול האימפריה שנוצרה בידי אדלר ופדלון. שבע שנים לאחר מכן פרץ הסכסוך הגדול בין לבנת לבין אדלר ופדלון, כשלבנת טען שהשניים בגדו באמונו והוליכו אותו שולל, ואילו אדלר ופדלון טענו שלבנת מתייחס אליהם כאל "פועלים" ושוכח שהעניק להם עשרות אחוזים מהחברות והם שותפים בהן.

 

את אדלר ופדלון ייצגו בהליכים עורכי הדין בעז בן צור ואלירם בקל שמסרו בתגובה: "היום, בתום הליך משפטי בן חמש שנים, במסגרתו ביקש לבנת לנשל את אדלר ופדלון מאחזקותיהם בחברות המשותפות, הושלם הליך ההיפרדות בין השותפים. כפועל יוצא מהליך ההתמחרות יידרש לבנת לרכוש את אחזקותיהם של אדלר ופדלון בהתאם לשווי החברות בו נקב, המסתכם בסך של כ-400 מיליון שקל בקירוב. הערכותיהם של אדלר ופדלון ביחס לשווי החברות, כפי שבאו לידי ביטוי בהצעה שנמסרה על ידם, היו נמוכות באופן משמעותי, ובנסיבות אלה אין להם אלא לאחל ללבנת הצלחה בהמשך דרכו העסקית. אדלר ופדלון מביעים סיפוק רב מכך שההליך המשפטי הגיע אל סיומו, ומכך שאף השותפות עם לבנת הגיעה אל סיומה".

 

לבנת שיוצג באמצעות עו"ד גיורא ארדינסט מסר בתגובה: "היום הגיעה לסופה דרך ארוכה שהחלה ביום בו גיליתי שהמנהלים שמיניתי לחברות שבבעלותי, אדלר ופדלון, מעלו באמוני. הייתי נדיב עמם והענקתי להם מניות בחברות בהיקף החורג מן המקובל במשק. בית המשפט המחוזי קבע כי מעשיהם של אדלר ופדלון היוו הפרת אמונים, כי הם נהגו בתחבולות וכי בחרו בדרך שאנשים ישרי דרך ירחקו ממנה. בית המשפט העליון קיבל את הקביעה ואף חיזק אותה.

 

"בית המשפט תיקן את העוולות שנעשו כלפי ובתוך כך קבע מנגנון היפרדות שהיום יצא אל הפועל. רכשתי את אחזקות אדלר ופדלון בחברות העיקריות במחיר שנקבע בהתמחרות. אמשיך לנהל את החברות כפי שעשיתי בארבע השנים שחלפו מאז פיטרתי את אדלר ופדלון במהלכן הושבחו החברות וערכן עלה. אני מבקש להודות למשפחתי שתמכה בי לאורך כל הדרך ולעורכי דיני שהאמינו כי סופה של האמת לנצח כפי שאכן קרה. אני יוצא לדרך חדשה בתחושת הקלה וסיפוק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x