$
משפט

פרסום ראשון

רשות ני"ע: אמיר ברמלי יועמד לדין בגין עבירות מרמה

מחלקת החקירות של הרשות הודיעה לבימה"ש כי איש העסקים, החשוד במרמת משקיעים והטעיית הרשות, יזומן בקרוב לשימוע בטרם הגשת כתב אישום. במקביל: הרשות מבקשת מבית המשפט להוציא צו שיאסור על החברות שבשליטתו - רוביקון וקלע - וכן על עובדיו, להמשיך לגייס כספים ממשקיעים בחצי השנה הקרובה

תומר גנון וזוהר שחר לוי 10:5430.10.15

הפרקליטות צפויה לזמן בקרוב את איש העסקים אמיר ברמלי לשימוע בטרם הגשת כתב אישום בגין ביצוע עבירות מרמה. כך הודיעו אתמול (ה') היועצים המשפטיים של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר של רשות ני"ע לבית משפט השלום בתל אביב. במקביל, מבקשת הרשות מבית המשפט לאסור על החברות שבשליטת ברמלי - רוביקון וקלע - וכן על עובדיו, להמשיך לגייס כספים ממשקיעים בחצי השנה הקרובה. במקביל להליכים הפליליים נגד ברמלי מתקיים הליך פירוק החברות בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ביום שלישי בשבוע הבא ייערך דיון דחוףבהצעה שהוגשה במהלך השבוע למכירת חלק מנכסי החברה למשקיעים אלמוניים המיוצגים על ידי עו"ד שלמה נס.

 

 

ברמלי נחקר לראשונה ברשות ני"ע בחודש מרץ השנה, בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, הפרת אמונים בתאגיד הלבנת הון וגיוס כספים ללא תשקיף. "החקירה מלווה כיום על ידי מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה)", כתבו לבית המשפט היועצים המשפטיים של מחלקת החקירות, עוה"ד ציפי גז וערן שחם-שביט. "בכוונת הפרקליטות לזמן את ברמלי לשימוע בתקופה הקרובה. זאת לאור ממצאי החקירה שבחנה, המגבשים, לטעמה, יסוד להעמדה לדין".

 

 

 צילום: נמרוד גליקמן

 

"על פי ממצאי החקירה", כותבים גז ושחם-שביט, "גייסו קרנות קלע (השלמת הון ויזמות, ת.ג וז.ש.ל) - באמצעות ברמלי, מנהל המכירות שהם גביזון ומנהלת גיוס המשקיעים סיון ציבולסקי – ממאות משקיעים, סכומים בהיקף של מאות מילוני שקלים. כל זאת ללא תשקיף כמתחייב בחוק ני"ע. על פי ממצאי החקירה, פעולות גיוס הכספים לוו בהטעיית ציבור המשקיעים ובהטעיית רשות ני"ע. ממצאים נוספים נוגעים להטעיית ציבור המשקיעים באשר לייעוד הכספים שגויסו, כאשר בפועל סכומים ניכרים המסתכמים במאות מיליוני שקלים, הועברו מקבוצת רוביקון להשקעות פרטיות אחרות של ברמלי וחברות קשורות אליו".

 

כאמור, במקביל לכוונה להגיש כתב אישום נגד ברמלי, מבקשת הרשות מבית המשפט להוציא צו שיאסור עליו, על החברות הקשורות אליו ועל עובדיו להמשיך לגייס כספים ממשקיעים. זאת לדבריה משום שתנאי השחרור שלו בערובת יכולים לכלול "איסור המשך עיסוק הקשור בעבירה, כאשר מתקיים יסוד סביר לחשש שהמשך העיסוק מהווה סכנה לביטחון הציבור, או עלול להקל על ביצוע עבירה דומה".

 

 

 

מדובר בבקשה מתוקנת של הרשות, אשר ביקשה לפני כחודש מבית המשפט לאסור רק על ברמלי להיות מעורב בגיוס כספים. כעת מבקשת הרשות כי גם על קרנות קלע (יזמות, השלמת הון, בטוחות והשלמות הון וקלע 1), קבוצת רוביקון, ציבולסקי וגביזון יאסור לגייס משקיעים חדשים במשך 180 יום.

 

אמיר ברמלי וקבוצת רוביקון ביקשו לא להתייחס לדברים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x