$
משפט

עו"ד ארז חבר: "25-20 גופים מתעניינים בנכסים של רוביקון"

כך אמר המפרק הזמני של קרן קלע וחברת רוביקון באסיפת משקיעים ונושים; בעל השליטה, אמיר ברמלי: "אדאג שכולם יקבלו את הכסף"

זוהר שחר לוי 21:3729.10.15
"25-20 גופים מתעניינים בנכסים של רוביקון. ההצעה שהגיעה אתמול מחייבת שינוי קיצוני בתוספת של הרבה מאוד כסף כדי שאסכים לקבל אותה", כך אמר הערב (ה') המפרק הזמני של קרן קלע ורוביקון באסיפה של משקיעים ונושים שהתקיימה בתל אביב. אמיר ברמלי, בעל השליטה בחברות שנקלעו לקשיים נכח גם הוא במקום ואמר כח "נקלעתי לסיטואציה הזויה, אדאג שכולם יקבלו את הכסף".

 

מדובר בהצעה שברמלי העביר אתמול לידי המפרק, לפיה חברה מסתורית, המגדירה עצמה כבעלת איתנות פיננסית, מציעה לרכוש חלק מנכסי רוביקון תמורת כ-60 מיליון שקל. על בסיס ההצעה הזו החל ברמלי לגבש הסדר חוב לנושיו. אך בהתאם לדבריו של המפרק באסיפה, ככל הנראה ההצעה לא תתקבל.

 

 

אל הכנס, שהתקיים במלון מנדרין, הגיעו כמה מאות משקיעים ונושים שביקשו לקבל תשובות על מצבן של רוביקון וקרן קלע וכמובן על כספם. באולם, שהיה מלא עד אפס מקום הצטופפו המשקיעים, מכל הגילאים ומשכל שכבות האוכלוסייה. בשיחות עם "כלכליסט" הביעו רבים מהם דווקא תמיכה בבעל השליטה ברמלי ואופטימיות זהירה באשר לעתיד הכסף שהשקיעו.

 

 

אמיר ברמלי אמיר ברמלי צילום: עמית שעל

 

"אני מאמין בו לחלוטין", אמר אחר המשקיעים, "אני חושב שהיה עליו עליהום של חקירת הרשות לניירות ערך ושל הפרסום התקשורתי, מה שהוביל למצבן של החברות".

 

את האסיפה פתח המפרק הזמני שמונה לרוביקון ולקרן קלע, עו"ד ארז חבר, ממשרד עמית, פולק מטלון. לדבריו, הוא כינס את האסיפה לאור פניות מרובות שהגיעו אליו מהמשקיעים המודאגים. "אנשים פונים ומבקשים תשובות, רוצים לקבל את הכסף", אמר לקהל המשקיעים, "אני מבין אתכם, השקעתם את מיטב כספכם בקרן שנכנסה להליך של פירוק".

 

בהמשך הוסיף כי "אני מציע לכם להיות מוטרדים מהסיבה שהשקעתם כסף שלכם, אבל אתם צריכים להפנים שזה המצב. השקעתם בחברה שהגיעה לחדלות פירעון. זה המצב הקיים. אני עובד כדי להביא לכם כסף".

 

עו"ד חבר עדכן את הנוכחים במעשיו כמפרק זמני. בין השאר הוא פירט בפניהם את נושאי פיטורי העובדים, קיצוצים, בדיקות והערכות שמתבצעים בחברות. "שואלים אותי אם יש בחברות כסף או שהכל היה בלוף", כך לפי חבר, "אני לא רשות ניירות ערך. בהמשך, אחרי שיסתיים השלב הזה הפירוק, אחרי שנמכור את הנכסים או נגיע להסדר, נבצע חקירות. אנחנו נבדוק לעומק ונגיש את החקירה לבית המשפט שיחליט בעניין".

  

מי שעוד הגיע ודיבר בפני המשקיעים הוא בעל השליטה ברמלי. לדברי המפרק הזמני, הוא התלבט אם לאשר לברמלי להגיע, אך זה התעקש "להסתכל למשקיים בעיניים בלי לפחד".

 

ואכן נאומו של ברמלי עבר יחסית בשלום. הוא אפילו זכה לכמה מחיאות כפיים כשעלה לבמה. מפעם לפעם הפריעה לדבריו איזו הערה מהקהל שדי מהר הושתקה. "נקלעתי לסיטואציה כרעם ביום בהיר, לא נערכתי לכך", אמר ברמלי. "זו שנה קשה לקלע - החל מהחקירה ברשות ניירות ערך, כותרות העיתונים והפירוק. העובדה שיום ולילה היו כותרות ובקשות של משקיעים והתערבות של גורמים נוספים יצרו סיטואציה קיצונית מאוד בקרן קלע".

 

ברמלי הוסיף: "היה לי חשוב להיות פה כי מבחינתי, למרות המצבים הקשים אנחנו עומדים איתן. קשה לי לעמוד כאן בסיטואציה הזו שהיא הזויה. לא אסכים שיהיה הסדר שמוחק למשקיעים אגורה. המפרק אמר שלא יקבל את ההצעה שעלתה אתמול ואני שמח על כך".

 

"אני כאן ונוכח", כך לפי בעל השליטה. "ביטלתי את הנסיעות לחו"ל שהיו מתוכננות לי, אני כאן ולא בורח ומשתף פעולה עם המפרק. יש פה תהליך, נקלענו לכאן ולא רצינו את זה, אבל לא משנה מה ניסו עלינו - אנחנו ממשיכים לעמוד. אני לא יודע מה יהיה הגורל ואין לדעת איך יגמר ההליך - נשתדל מהר ככל האפשר שתקבלו את כל כספכם".

 

 

 

בשלב הזה התפרץ אחד הנוכחים וצעק: "איך אתה אומר שנקלעת לזה? אתה לא עמדת בהתחייבויות, זה לא שנקלעת, אתה גרמת לזה".

 

על כך השיב ברמלי: "אני נמצא במצב שאני מאוד טעון. 100% עובדים פוטרו וזו סיטואציה לא פשוטה. אני בוחר הערב לא למתוח ביקורת ולא לשפוך כאן את הנתונים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x