משפט

ברמלי מציג הסדר נושים; חברה מסתורית מציעה לרכוש נכסי רוביקון

בעל השליטה ברוביקון וקרן קלע הודיע למפרק הזמני כי הצליח להגיע להסדר נושים לחברה במסגרתו יקבלו 100% מחובם; לדבריו, "קבוצה בעלת איתנות פיננסית משמעותית" צפויה לרכוש נכסים ב-60 מיליון שקל

זוהר שחר לוי וענת רואה 18:4628.10.15

חברה מסתורית מעוניינת לרכוש את חובה של רוביקון וחלק נכסיה ב-60 מיליון שקל, כך עולה ממכתב שהעביר בעל השליטה, אמיר ברמלי, לידי המפרק הזמני שמונה לחברה. לפי ברמלי הוא הצליח להגיע להסדר נושים לרוביקון בו יקבלו 100% מחובם. 

 

 

ברמלי, בעל השליטה ברוביקון וקרן קלע טוען כי ערך הסדר נושים שאותו הוא מתכוון להביא לאישור בכנס שזימן ויתקיים מחר במלון מנדרין, במקביל להגשתו לבית המשפט בדחיפות. אישור הסדר נושים במהירות, כך לדבריו, ישיב את החברות לפעולה כעסק חי במהירות "ולהשאת התמורה למשקיעים ולנושי החברות".

 

היום (ד') פנה בא כוחו של ברמלי, עו"ד שאול קוטלר, למפרק הזמני שמונה לחברות, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון. "מרשי", כתב קוטלר, "מביא לידיעתך כי הוא עורך הצעת הסדר נושים. תוך זמן קצר ועל בסיס משאים ומתנים באופן בזק, הצליח מרשי להעמיד הצעה של צד ג', שהועברה היום על ידי משרד עוה"ד שלמה נס". לפי הודעתו של קוטלר, אותו צד ג', חברה מסתורית הטוענת ל"איתנות פיננסית" מציעה לרכוש חלק מנכסי רוביקון בסכום ראשוני של 50 מיליון שקל וסכום נוסף של 10 מיליון שקל בהמשך. ככל שתתקבל ההצעה ע״י המשקיעים יזרים ברמלי בעצמו 20 מליון ש״ח לקופת החברה.

 

עו"ד שאול קוטלר עו"ד שאול קוטלר צילום: עמית שעל

 

עוד לפי ההסדר של ברמלי, הוא מציע התחייבויות למשקיעים ונושים. לדבריו, נושים בדין קדימה ועובדים 100% יקבלו מלוא חובם מיידית ועד 14 יום מאישור ההסדר. נושים רגילים יקבלו 100% מהחוב אליהם במשך 4 רבעונים.

 

כמו כן, משקיעים יקבלו 100% מכספי ההשקעה, בתוספת הריבית ההסכמית בתשלומים רבעוניים וזאת על פי המועדים המקוריים של כתבי ההתחייבות של קלע, וללא אפשרות לפירעון מיידי או להקדמת פירעון.

 

עוד מצוין, כי בתום 180 יום מתחילת ההסדר תעמוד נקודת יציע לכל משקיע שיבחר לעשות כן, בערך של 75%  מההשקעה. "אולם", כך כותב קוטלר למפרק הזמני, "מרשי מביע תקווה כי כלל המשקיעים יבחרו לקבל 100% מההשקעה בתוספת ריבית ולא יבחרו באופציה זו".

 

"מרשי", כותב עוד קוטלר, "מביע תקווה כי כלל הצדדים יפעלו על בסיס אינטרס משותף ויביאו לאישור הסדר נושים כאמור במהירות, דבר אשר ישיב את החברות לפעולה כעסק חי במהירות ולהשאת התמורה למשקיעים ולנושי החברות. לא ניתן למעט מחשיבות החזרת החברות בדחיפות לפעילות כעסק חי, באשר לניין זה השפעה ישירה על היכולת לשמור על ערך הנכסים על הצד הגבוה ולהפיק מהם תועלת כלכלית עבור המשקיעים".

 

להסדר שמציע ברמלי, צורפה הצעת אותה חברה מסתורית המבקשת לרכוש את החוב של רוביקון, המיוצגת על ידי עו"ד עמית לדרמן משרד שלמה נס. "מרשתי", כך בהצעתה, "שהינה קבוצה בעלת איתנות פיננסית משמעותית הפועלת בתחומי הנדל"ן בישראל ומחוצה לה מבקשת לבחון את האפשרות לרכוש חוב מובטח במספר נכסי נדל"ן שמומנו על ידי חברת רוביקון וכן לרכוש את אחזקתה של רוביקון בחברת סילבר.

 

מייצגי אותה קבוצה מסתורית, אומרים כי בבדיקה ראשונית, בכפוף לבדיקת נאותות שתתבצע. לפי ההצעה, היא תרכוש את נכסים של רוביקון בסכום של 60 מיליון שקל. להוכחת רצינותה, צירפה החברה המחאה בנקאית בסכום של מיליון שקל שתופקד בנאמנות אצל המפרק הזמני.

 

עו"ד שאול קוטלר המייצג את ברמלי מסר בתגובה: "אמיר ברמלי לא נעלם ולא בורח, הוא עומד מאחורי ההתחייבויות ומתכוון להחזיר 100% מהכספים למשקיעים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x