$
דעות

פרשנות

בין סופה לתקנים: הקש ששבר את גב עובדי חברת החשמל

במשק האנרגיה התרגלו שבאירוע חירום כולם נקראים לדגל? לא הפעם. בשיחות לא רשמיות טוענים עובדי חברת החשמל שבמשך 20 שנה הם מתריעים שחסר תקנים וציוד: "עכשיו - שיתמודדו"

ליאור גוטמן 21:3125.10.15

השביתה האיטלקית של ועד עובדי חברת החשמל תפסה את ההנהלה לא מוכנה. שהרי אחת הקלישאות הכי שחוקות של משק האנרגיה היא שלמרות הויכוחים בין הוועד להנהלה, באירוע לאומי כולם נרתמים אל הדגל. 

 

 אז זהו, שלא, וכנראה שזה נגמר.

 

תחנת הכוח של חברת החשמל בחיפה תחנת הכוח של חברת החשמל בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

  

בוועד מסרו רשמית ש"עובדי חברת החשמל פרוסים בשעות אלה בכל האתרים ברחבי הארץ וקורסים תחת העומס שנובע כתוצאה מניהול כושל של הנהלת החברה והזנחה פושעת של מדינת ישראל בכל הקשור למשק החשמל במשך 15 שנה. מדינת ישראל היא האחראית למצב תשתיות החשמל כיום בישראל. שנים של חניקת תעריפי החשמל הובילו לקיצוצים בתקציב שהביאו לאי השקעה בתשתיות החלוקה וההולכה ולפיטורי עובדים. פניית הנהלת החברה לבית המשפט נועדה על מנת לכסות את עצמה מהקטסטרופה שיצרה תוך ניסיון להפיל את המצב על העובדים".  

 

  

הבעיה של הוועד המהלך הזה הוא שינוי כיוון מוזר שעלול לעבוד כבומרנג: עד היום הציבור ראה בעיניים כלות איך תנאי העבודה שלהם היו מהטובים במשק, ולמרות הביקורת נטה לסלוח להם בכל פעם שעובדי החברה טיפסו בקרח ובשלג על עמודים בכל קצוות הארץ. הפעם לא יכולה להיות מחילה - מילא שהשלג לא נותן לך לעבוד, אבל לשבת בבית מבחירה כאשר בכל אזור השרון יושבים אנשים 12 שעות בלי חשמל? זה כבר עלול להוביל לאובדן אחרון התומכים שלהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x