$
משפט

צו הקפאת הליכים לרשת נעלי מרקו

צו הקפאת הליכים הוא ל- 20 יום עו"ד אמיר דולב מונה כנאמן לחברה; בנק הפועלים, מזרחי-טפחות ובנק אוצר החייל יזרימו כספים לקופת החברה עד מחרתיים

אורנה יפת וזוהר שחר לוי 20:4125.10.15

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, עירית וינברג נוטוביץ הוציאה היום (א') צו הקפאת הליכים לרשת נעלי מ רקו וזאת למשך 20 יום ומינתה את עו"ד אמיר דולב כנאמן לחברה. בתום הדיון, במהלכו התנגדו תחילה גמא ובנק הפועלים להזרים כספים לחברה, הוסכם כי גמא תזרים לחשבון החברה סכום של 250 אלף שקל עד מחר.

 

בנוסף, הוסכם כי בנק הפועלים יזרים לחשבון החברה 80 אלף שקל, בנק המזרחי 40 אלף שקל ובנק אוצר החייל 30 אלף שקל וזאת עד ליום ג'.

 

השופטת וינברג נוטוביץ נתנה תוקף של החלטה להסכם בין הצדדים וקבעה כי סכומים אלה יקבלו מעמד של הוצאות הקפאה ו/או הוצאות פירוק. בנוסף, קבעה השופטת בהחלטתה כי נסים כהן, שלמה כהן ושלום כהן, מבעלי החברה, יעבירו לקופת החברה מיד עם קבלת המשכורות את המשכורות שיקבלו עבור חודש ספטמבר ואוקטובר עד לסכום של 50 אלף שקל כתרומת בעלים. "כספים אלה", נכתב בהחלטה, "ישמשו לתשלום שכר עובדים חודש ספטמבר (נטו) וניהול שוטף של החברה בתקופת ההקפאה".

 

 צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

בנוסף, נקבע כי רואה חשבון ימשיך ללוות את החברה ויפקח על תשלום המשכורות של חודש ספטמבר לעובדי החברה. "לאחר ששמעתי את הצדדים", כתבה השופטת בהחלטתה, "ועל מנת לתת לחברה הזדמנות לנסות ליישם תוכנית הבראה, סבורה אני כי יש להורות על צו הקפאת הליכים ומינוי בעל תפקיד על מנת שיגיש לבית המשפט תוכנית הבראה או הצעת הסדר מפורטת ומלאה".

 

במסגרת החלטה זו, ניתן צו הקפאת הליכים לרשת נעלי מרקו עד ל-15 בנובמבר ומונה עו"ד אמיר דולב, ממשרד ברגרזון כנאמן להקפאה. הנאמן יפעיל את החברה ויבחן את אפשרות גיבוש הסדר הנושים לחברה.

 

נעלי מרקו נמצאת בבעלות משפחת כהן ואבי המשפחה, מרקו כהן ,ייסד את החברה, בה מועסקים כיום שלושת בניו. בסוף השבוע העלה מנכ"ל החברה, נסים כהן, פוסט בפייסבוק בו הוא תוקף את בנק הפועלים, בשל התנגדותו להסדר הנושים. "90% מספקי החברה העובדים עם הרשת עשרות בשנים הביעו אמון בחברה, חתמו והסכימו להסדר חוב עם הרשת. הנושה העיקרי המתנגד להסדר הוא בנק הפועלים שלרשת נעלי מרקו יש כלפיו חוב של 2.8 מיליון שקל. נעלי מרקו כלל לא ביקשו הנחה, או הסדר תשלומים. הודעתי לבנק שנעמוד בכל התחייבויותינו אך נפלנו על אטימות לב וחוסר רצון להקשיב. עד שיצאנו מפגישת ההסבר על מצבנו, בנק הפועלים החזיר את כל הצ'קים של החברה למרות היותנו במסגרות האשראי".

 

כהן מציין במכתבו כי לרשת 100 עובדים ובנוסף היא מפרנסת עוד 250 משפחות בתעשיייה המקומית שמייצרים עבורה חומרי גלם. "מר ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים, האם נראה לך הגיוני? סביר? לפרק חברה המעסיקה 350 משפחות בישראל במעגל הראשון והשני בזמנים לא פשוטים אלו. חובנו כלפי בנק הפועלים לא גדול המצדיק לפרק חברה בסדר גודל כזה ושווה לתת הזדמנות לתוכנית ההבראה שהגשנו לכם. אני לא בטוח שמנכ"ל בנק הפועלים מודע לפרטים ולכן אבקש את שיתוף הפוסט אצל כל גורם אפשרי על מנת שהנושא יגיע לאוזניו".

 

בשיחה עם "כלכליסט" טען כהן כי החוב של נעלי מרקו לחברת הסליקה גמא עומד על 1.5 מיליון שקל שאמורים להיפרע בתוך שנתיים והחוב לחברת נובו, חברה בת של הרשת המתחרה נעלי סקופ, עומד על 600 אלף שקל. לדבריו, מרקו רכשה נעליים מנובו לפני שידעה שהיא חברה בבעלות המתחרים, ונובו מתנגדת להסדר "כיוון שהיא לוטשת עיניים למיקומים של נעלי מרקו". בתגובה לדברים נמסר מרשת סקופ: "בעלי רשת סקופ אינם לוטשים עיניים לחנויות מרקו יש לרשת סקופ חנויות בכל הקניונים בהם פועלת מרקו. חברת נובו היא חברה בת של סקופ, ומרקו רכשו ממנה נעליים בידיעה שהיא בבעלות סקופ. מרקו חייבת לנובו סכום נכבד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x