$
משפט

המפרק: אין בחשבונות קרן קלע או חברת רוביקון יתרה כספית כלשהי

בית המשפט נעתר לבקשתו של המפרק הזמני של קרן קלע חבר ונתן צו פירוק גם לחברת השליטה בה - רוביקון, זאת לאחר שקיבל את טענת המפרק כי לא ניתן להפריד בין פעילות החברות הנשלטות בידי אמיר ברמלי

זוהר שחר לוי 14:3925.10.15

בית המשפט נתן צו פירוק זמני לחברת רוביקון שבשליטת אמיר ברמלי, זאת בהתאם לבקשתו של עו"ד ארז חבר, המפרק הזמני שמונה לקרן קלע העומדת בלב חקירה של רשות ני"ע בחשד להונאת משקיעים. הבוקר (א') הגיש חבר בקשה להרחיב את צו הפירוק שניתן לקרן קלע  גם לחברת השליטה בה - רוביקון, זאת בהסכמת בעליה, אמיר ברמלי, ולאחר שהתברר שלא ניתן להפריד בין פעילות החברות.

 

צו הפירוק ניתן לחברה לאחר תחילת חקירת רשות ני"ע מחודש מרץ במסגרתה נבדקים החשדות כי ברמלי עשה שימוש פרטי בכספי משקעי קרן קלע ללא ידיעתם, בין היתר לצורך מתן הלוואות לחברות הקשורות אליו כגון רוביקון המשקיעה בתחומים שונים כגון נדל"ן, הלוואות, מחזור אשפה ומסעדות. לפי הדו"ח הראשון שהגיש עו"ד ארז חבר שותף במשרד עמית, פולק מטלון, ברמלי משתף פעולה כנדרש עם המפרק הזמני.

 

המפרק הזמני מציין כי שתי החברות, קרן קלע ורוביקון, נשלטות על ידי ברמלי וכי הקרן "קשורה בעבותות לחברת רוביקון, הן בפעילותה, הן בזהות עובדיה ומנהליה". לדבריו, "קם צורך ברור ודחוף לאחד את הפעולות בתיק הפירוק לשתי החברות וכלל נכסיהן ומשהסכים לכך בעל השליטה, הרי שאין כל מניעה ליתן צו כמבוקש".

 

ברמלי. משתף פעולה ברמלי. משתף פעולה צילום: נמרוד גליקמן

 

עוד מצוין כי מבדיקות ראשוניות של המפרק הזמני עולה כי לצורך תפעול קרן קלע יש לפעול במיידית למימוש חלק מהנכסים של רוביקון ובמיוחד כיוון שלטענת בעל השליטה, אין בחשבונות הקרן או חברת רוביקון יתרה כספית כלשהי. "המצב הכספי", נכתב, "מחייב מציאת פתרונות ללא דיחוי למימון התפעול השוטף של החברה, על מנת לאפשר את ניהול הנכסים ומניעת פגיעה כלשהי בהם. המפרק הזמני שוקד על מציאת פיתרון למימון ביניים וכן להכנת תוכנית עסקית להפעלת החברה תוך צמצום דרסטי בהוצאותיה".

 

מטעם אמיר ברמלי נמסר הבוקר: "בבקשה שהוגשה כתב עו"ד חבר כי ברמלי משתף עמו פעולה באופן מלא והוסיף כי מבדיקה ראשונית עולה שקבוצת רוביקון מחזיקה בעשרות נכסים ריאלים ופיננסיים. ברמלי ציין כי "עובדי רוביקון ואני פועלים המלוא המרץ להחזיר את המצב לשגרה ולהשיב את מלוא כספי המשקיעים".

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x