$
תיירות

פריז של מטה: יש לכם אומץ לישון לצד אלפי גולגלות בקטקומבות של עיר האורות?

אתר שיתוף הדירות Airbnb מקיים תחרות בין תיירים אמיצים המעוניינים לבלות את ליל כל הקדושים במנהרות התת קרקעיות העמוסות גולגולות ושלדים של העיר; חבילת הזכייה כוללת גם ארוחה המוגדרת כ"חווייה קולינרית מאיימת", סיור פרטי ומספר סיפורים שיתלווה אליהם לפני השינה

שירות כלכליסט 14:3518.10.15
אתר שיתוף הדירות Airbnb מציע לשני תיירים אמיצים במיוחד הזדמנות לבלות את חג 'ליל כל הקדושים' (31 באוקטובר) בקטקומבות של פריז, הנחשבים ל"קבר הגדול ביותר בעולם". הזוכים בתחרות יזכו גם בכבוד להיות שני האנשים הראשונים אי פעם לעשות זאת.

 

הקטקומבות, שוכנות 20 מטרים מתחת לרחוב, והן מבוך תת קרקעי של מעל 300 ק"מ של מנהרות עטויות בגולגולות, אף שרק קילומטרים ספורים פתוחים לציבור. גולגולות ושלדים של מתי העיר מסודרים בזהירות לאורך הקירות. הגופות המתפרקות הועברו לאזור במאות ה-18 וה-19 לאחר שבתי הקברות בתוך חומות העיר נסגרו בשל חשש לסכנה בריאותית.

  

התחרות של Airbnb מהווה הזדמנות לבלות את הלילה מכורבלים עם שישה מיליון מתושביה המכובדים ביותר שחיו בעיר האורות, ביניהם קרבנות הגיליוטינה הנסיכה אליזבת מצרפת ומקסימיליאן רובספייר, ממנהיגי המהפכה הצרפתית שבעצמו איבד את ראשו. לפחות הם לא יוכלו להתלונן שהשכנים מפריעים להם לישון. לטובת התחרות, יוכנסו מיטה, שידה ושולחן אוכל למתחם.

 

הזוכים יקבלו גם סיור פרטי, "חוויה קולינרית מאיימת" שהפרטים שלה לא נחשפו ומספר סיפורים יתלווה אליהם לפני השינה. החוקים במקום אינם מרשים למבקרים "לעקוב אחר הרוחות" ברחבי המנהרות מחשש "שלא ימצאו את היציאה".

 

בסוכנות החדשות הצרפתית AFP מדווחים כי Airbnb שילמו 350 אלף יורו (400 אלף דולר) להפוך את הקטקומבות למתחם פרטי, כולל מימון עבודות השיפוץ.

 

ההרשמה לתחרות היא עד ה-20 באוקטובר באתר

 

הקטקומבות של פריז. לישון עם המתים, אבל בסטייל הקטקומבות של פריז. לישון עם המתים, אבל בסטייל צילום: AIRBNB

 

מספר סיפורים יתלווה אל הזוכים לפני השינה מספר סיפורים יתלווה אל הזוכים לפני השינה צילום: AIRBNB

 

הקטקומבות של פריז. 6 מיליון גולגולות ושלדים הקטקומבות של פריז. 6 מיליון גולגולות ושלדים צילום: AIRBNB

 

על פי הדיווחים אתר Airbnb שילם 350 אלף יורו כדי להפוך את המקום למתחם פרטי, כולל מימון עבודות השיפוץ. על פי הדיווחים אתר Airbnb שילם 350 אלף יורו כדי להפוך את המקום למתחם פרטי, כולל מימון עבודות השיפוץ. צילום: AIRBNB

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x