שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

ארה"ב בודקת: איך הגיעו אלפי טנדרים של טויוטה לכוחות דאעש

משרד האוצר האמריקאי פתח בחקירה בנוגע לשרשרת האספקה של טויוטה במזרח התיכון לאחר שהטנדרים של טויוטה נצפו שוב ושוב בסרטוני התעמולה של ארגון הטרור; החברה הודיעה כי היא תומכת בחקירה

סוכנויות הידיעות 13:2107.10.15

בכירים ביחידה ללוחמה בטרור בארהב פנו אל חברת טויוטה העולמית כדי לבדוק כיצד ארגון הטרור הרצחני דאעש הצליח להצטייד במספר גדול של טנדרים מתוצרת היצרנית. כך מדווחים אמצעי תקשורת בחו"ל.  

 

הטנדרים של טויוטה "מככבים" באופן קבוע בסרטוני התעמולה של הארגון בעיראק, סוריה ולוב. טויוטה ציינה כי אינה יודעת כיצד ארגון דאעש הצליח להשיג את הרכבים והודיעה כי היא תומכת בחקירה שמנהלת זרוע של משרד האוצר האמריקאי העוסקת במימון טרור, זרוע שמטרתה היא מניעת סחורות מתוצרת מערבית מהגעה לידי ארגוני טרור.

 

לדברי אד לואיס, מנהל מערך יחסי הציבור של טויוטה בוושינגטון, "תדרכנו את משרד האוצר בנוגע לשרשרת האספקה של טויוטה במזרח התיכון ובנוגע לתהליכים שנוקטת טויוטה כדי להבטיח את שלמות שרשרת האספקה", אמר לואיס. עוד ציין כי: "לטויוטה יש מדיניות נוקשה לא למכור רכבים לרוכשים פוטנציאליים שישתמשו בהם לפעילות טרור. בנוסף ציין לואיס כי החברה אינה מסוגלת לעקוב אחר רכבים שנגנבו, או שנמכרו בידי מתווכים.

 

שיירת רכבי טויוטה ולוחמי ארגון הטרור. לנד קרוזר והיילקס הפכו לחלק מהמותג דעא"ש שיירת רכבי טויוטה ולוחמי ארגון הטרור. לנד קרוזר והיילקס הפכו לחלק מהמותג דעא"ש

 

 

לדברי לוחמאן פאילי, שגריר עיראק בארה"ב, מלבד טנדרים ישנים של טויוטה, הממשלה העיראקית סבורה שארגון דאעש מחזיק ברשותו גם מאות טנדרים חדשים מתוצרת טויוטה."מדובר בשאלה שאנו שואלים את שכנינו. הטנדרים החדשים הללו, שמצוידים במערכות ארבע על ארבע, מהיכן הם הגיעו?". לדברי מארק וולאס, לשעבר שגריר ארה"ב באום, "למרבה הצער טויוטה לנד קרוזר וטויוטה היילקס הפכו לחלק מהמותג דאעש.

 

לפי נתוני כמיות של טויוטה, מכירות היילקס ולנד קרוזר בעיראק שולשו מ-6,000 יחידות בשנת 2011 ל-18 אלף יחידות ב2013. ב-2014 ירדו המכירות ל-13 אלף יחידות. בריגידיר גנרל סעאד מעאן, דובר הצבא העיראקי, מעריך כי מתווכים מבריחים רכבים אל תוך איראן.

 

טויוטה ציינה כי אינה מודעת לקיום סוכנויות המוכרות רכבים לטרוריסטים - ותפעל בחומרה במידה ומכירה כזו תתגלה. יצויין שמכירת טויוטה הופסקה בסוריה בשנת 2012.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x