משפט

משקיעים בקלע: "חוששים לכספנו, אבל לא דורשים אותו בחזרה מחשש שהקרן תקרוס"

כך אמרו היום שני משקיעים בקרן שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי, שפנו מיוזמתם ל"כלכליסט". המשקיעים: "הריבית הדו ספרתית החודשית שהובטחה לנו על ידי קלע משולמת בזמן ". רוביקון: " לצערנו, פרסומי הרשות נוטעים חששות שווא אצל המשקיעים"

תומר גנון 18:2621.09.15

"אנחנו חוששים לכספנו, אבל לא רוצים לדרוש אותו בחזרה מקרן קלע מחשש שהיא תקרוס. מצד שני אנחנו חייבים לציין שעד עכשיו הריבית הדו ספרתית החודשית שעליה היא התחייבה שולמה בזמן". כך אמרו היום (ב') ל"כלכליסט" שני משקיעים בקרן ההשקעות שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי, החשוד בעבירות מרמה, הפרת אמונים וגיוס הון ללא תשקיף.

 

לדברי המשקיעים, שפנו לעיתון מיוזמתם, עם פרוץ החקירה נגד ברמלי ובכירים נוספים בקלע בחשד לעבירות מרמה בחודש מרץ, ייעצו להם עורכי דינם לפדות את מלוא סכום ההשקעה בקרן קלע - מאות אלפי שקלים לכל אחד. עם זאת לדבריהם הם חוששים שאם משקיעים נוספים כמוהם ימשכו את הכספים, קלע תקרוס.

 

החשד: הכספים שימשו להשקעות פרטיות של ברמלי

 

רשות ני"ע חושדת שברמלי עשה שימוש פרטי בכספי משקעי קרן קלע ללא ידיעתם, בין היתר לצורך מתן הלוואות לחברות הקשורות אליו כגון רוביקון המשקיעה בתחומים שונים כגון נדל"ן, הלוואות, מחזור אשפה ומסעדות. כן חושדת הרשות שכספם של משקיעים חדשים מממן את החזרי הריבית של המשקיעים הישנים, כך שכלפי חוץ ישנו מצג שהקרן עומדת בכל התחייבויותיה.

 

לדברי המשקיעים שפנו לעיתון, הם קיבלו מרשות ני"ע שאלון מקיף על הסכמי ההשקעה שלהם לאחר שנפתחה החקירה. הם נשאלו למשל האם ידעו שבכספי השקעה שלהם בקרן קלע נעשה שימוש בחברות הפרטיות של ברמלי. כן נשאלו האם נאמר להם במפורש שהכסף שלהם יעבור לחברת אחזקות בבעלותו של ברמלי, או ישמשו לתשלומי הריבית למשקיעים אחרים.

 

אמיר ברמלי. לטענת משקיעים שפנו ל"כלכליסט" הכסף עדין נכנס בזמן אמיר ברמלי. לטענת משקיעים שפנו ל"כלכליסט" הכסף עדין נכנס בזמן צילום: עמית שעל

 

 

"נלחצנו מאוד מהשאלונים", הם אמרו. "כשהשקענו בקלע לא נאמר במה בדיוק ולאן ילך הכסף, אלא דובר באופן כללי על השקעות בנדל"ן ומתן הלוואות לעסקים. החשש התגבר כשקראנו לפני כמה שבועות שקלע לא החזירה למשקיעים מיליוני שקלים, כאשר אלה ביקשו את כספם בחזרה לאחר תחילת החקירה. מצד שני ראינו שהתשלומים החודשיים נכנסים בזמן לבנק, ושהקרן ממשיכה לפרסם את עצמה. בינתיים בחרנו לחכות, כי אם כולם ירוצו לבקש את הכסף קלע תקרוס ואולי לא נראה את הכסף בחזרה".

 

מרוביקון ביזנס גרופ נמסר בתגובה: "קרן קלע עומדת בכל התחייבויותיה כלפי המשקיעים בה, מיום הקמתה ועד היום. יש לציין כי מזה שנים ההשקעות בקרן הן אטרקטיביות ומניבות רווחים גבוהים לעומת הנהוג בשוק. שני המשקיעים ששוחחתם איתם מעידים על כך באופן ברור מאוד. לצערנו, פרסומי הרשות נוטעים חששות שווא אצל המשקיעים, אבל אנו שמחים על הבעת האמון של המשקיעים והחלטתם להמשיך ולהשקיע בקרן קלע".‎

 

ברשות ני"ע סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x