$
בארץ

התקדם צעד נוסף: מנכ"לי הבריאות והאוצר אישרו את מועמדות רוטשטיין להדסה

בשלב הבא יצטרך דירקטוריון הדסה לדון במינויו, אך ההליך לא יוכל לצאת לפועל לפני שתוסר דרישתו של רוטשטיין למחוק את התובענה המשמעתית העומדת נגדו בבית הדין למשמעת של שירות המדינה

מיקי פלד 10:0210.09.15
משרדי האוצר והבריאות הודיעו הבוקר רשמית על כך שפרופ' זאב רוטשטיין, כיום מנכ"ל שיבא, הוא המועמד לתפקיד מנכ"ל בית החולים הדסה בירושלים. זאת לאחר שאתמול (ד') אישרה המשנה ליועמ"ש, דינה זילבר, את ההמלצה, לא לפני שהמנכ"לים של שני המשרדים - שי באב"ד באוצר ומשה בר-סימן-טוב בבריאות - התחייבו בפניה כי כמנהל הדסה רוטשטיין ישתף פעולה עם הרגולטורים עליו.

רוטשטיין. התקדם צעד נוסף בדרך למינוי רוטשטיין. התקדם צעד נוסף בדרך למינוי

 

הסיבה לדרישה זו של זילבר באה לאחר טענות של גורמים בכירים בשירות המדינה, ביניהם גם החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו ונציבות שירות המדינה, על כך שרוטשטיין מסרב לשתף איתם פעולה ואף למלא את הוראותיהם כרגולטורים על הנעשה בשיבא.

 

עם זאת, יש עוד מכשול למינוי הסופי של רוטשטיין והוא שבמקביל רוטשטיין צריך לקבל החלטה שהוא מוותר על דרישתו להסיר את התובענה המשמעתית שהגישה נגדו הנציבות על כך שאישר לרופאים בשיבא לעבוד באופן פרטי כשהם מקבלים גם שכר מהקופה הציבורית.

 

לאחרונה אף עבר רוטשטיין שימוע נוסף בנציבות שירות המדינה ובעבר אמר כי במקרה ולא תוסר התובענה הוא יעדיף להישאר בשיבא כדי לנקות את שמו. אם בסופו של דבר יסכים רוטשטיין לוותר או שתימצא פשרה כלשהי - שהסיכוי לה כרגע הוא קטן - אז יוכל דירקטוריון הדסה לאשר את המינוי. הדירקטוריון אמור להתכנס בשבוע הבא לאחר ראש השנה וכרגע אישור המינוי לא נמצא בסדר היום שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x