$
בארץ

המשקיעים הזרים ממשיכים לממש אג"ח ממשלתיות ומק"מ ולהשקיע במניות

בחודש יולי מימשו תושבי חוץ סכום נטו של 480 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסת ת"א ובאגרות מלווה קצר מועד שמנפיק בנק ישראל

אמנון אטד 13:0806.09.15

על רקע הריבית הנמוכה על השקל, המשקיעים הזרים ממשיכים לממש חלק מהשקעותיהם באגרות חוב ממשלתיות ובמק"מ, ובמקביל הם ממשיכים להגדיל את השקעותיהם במניות ישראליות.

 

 

בחודש יולי מימשו תושבי חוץ סכום נטו (עודף מימושים על השקעות חדשות) של כ- 480 מיליון דולר באגרות חוב ממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב ובאגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל, וזאת בהמשך למימושים של כ- 560 מיליון דולר שבוצעו על ידם באפיק השקעות זה בחודש הקודם.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל עולה כי מתחילת השנה מסתכם כבר היקף המימושים נטו של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות ובמק"מ ביותר מ- 1.1 מיליארד דולר. במקביל, ממשיכים כאמור המשקיעים הזרים להגדיל את היקף השקעותיהם במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב.

 

בחודש יולי השקיעו תושבי חוץ

בבורסה בארץ סכום נטו של כ- 420 מיליון דולר, בהמשך לסכום נטו של כ- 410 מיליון דולר בחודש הקודם. בשבעת החודשים הראשונים של השנה מסתכם היקף ההשקעות נטו של תושבי חוץ בבורסה בארץ בכ- 1.4 מיליארד דולר.

 

מנתוני בנק ישראל מתברר עוד, כי נמשכות ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל. בחודש יולי הסתכמו השקעות אלה שבוצעו באמצעות מערכת הבנקאות המקומית בכ- 470 מיליון דולר, בהמשך להשקעות של כ- 440 מיליון דולר בחודש הקודם. פעילות המשקיעים הזרים התרכזה הפעם בענפי המידע והתקשורת והתעשייה. בשבעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ההשקעות הישירות נטו בארץ של תושבי חוץ בכ- 5 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x