$
משפט

הרפורמה בבתי המשפט תוקפא - השביתה שתוכננה ליום ראשון מבוטלת

כך נקבע היום בדיון בבית הדין הארצי לעבודה. השופט יגאל פליטמן קבע כי הצדדים ייכנסו למשא ומתן מיידי ואינטנסיבי. הרפורמה שהוקפאה צפויה היתה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה של בתי המשפט תוך הטלת גזירות על העובדים

שירות כלכליסט 17:5704.09.15
בדיון שהסתיים לפני דקות אחדות בבית הדין הארצי לעבודה, קבע נשיא בית הדין יגאל פליטמן, כי הרפורמה במערכת בתי המשפט תוקפא. עוד קבע נשיא בית הדין כי הצדדים יכנסו למו״מ מידי ואינטנסיבי. אי לכך השביתה שתוכננה ליום ראשון הקרוב מבוטלת ומערכת המשפט תעבוד כסדרה.

 

עובדי הנהלת בתי המשפט ברחבי הארץ היו מתוכננים לפתוח בשביתה החל מיום ראשון הקרוב במחאה על הרפורמה המתוכננת בהנהלת בתי המשפט. כחלק מהשביתה שתוכננה ולבסוף בוטלה, לא היו אמורים להתייצב לעבודה קלדניות, מזכירות, פקידי עזר, מנהלים, ובעלי תפקידים נוספים הקשורים לניהול השוטף של הדיונים בבתי המשפט.

 

אולם דיונים בבית משפט אולם דיונים בבית משפט צילום: יריב כץ

 

ההחלטה על השביתה התקבלה לאור מצב של אי-בהירות במשא ומתן בין נציגות העובדים להנהלת מערכת בתי המשפט, משרד האוצר ונציבות שירות המדינה בעניין הרפורמה במערכת המשפט.

 

הרפורמה שהוקפאה צפויה היתה להביא לשינוי מהותי באופי העבודה של בתי המשפט תוך הטלת גזירות על העובדים ותוך שינוי מטלותיהם, באופן שאינו תואם למשרות הקיימות במערכת.

 

רפורמה חד-צדדית

 

בחודש יוני אישרה ההסתדרות הכרזה על סכסוך עבודה בקרב עובדי הנהלת בתי המשפט, כאשר העילה המרכזית לסכסוך היא הכוונה לבצע רפורמה כוללת וחד- צדדית במערכת המשפט ודרישת העובדים לקיים משא ומתן בנוגע לרפורמה וסעיפיה, וזאת טרם ביצועה.

 

יו"ר ועד עובדי בתי המשפט, דני חסון: "אנו מוכנים להתייעל ולהשתפר, אך לא נהיה מוכנים לקבל צעדים חד-צדדיים שישפיעו על תנאי העסקתנו באופן כזה מרחיק לכת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x