$
משפט

המפכ"ל המיועד, גל הירש, תובע מחברת טבע דמי תיווך של 19 מיליון שקל

תת-אלוף במיל' הירש מנהל זה כשנתיים תביעה נגד ענקית התרופות בטענה כי תיווך בעסקה שבה רכשה טבע מזובלסט את ספלון; לדבריו הכיר ונפגש עם שלמה ינאי, בהיותו מנכ"ל טבע, בנושא; טבע: "הירש מעולם לא היה קשור לעסקה, יש לדחות את התביעה על הסף"

זוהר שחר לוי 17:1026.08.15

המפכ"ל המיועד, תת-אלוף במיל' גל הירש, מנהל זה כשנתיים תביעה של מיליוני שקלים נגד ענקית התרופות טבע והחברה האוסטרלית מזובלסט. במרכזה של התביעה - העסקה שבה רכשה טבע מזובלסט את ספלון. לטענת הירש, הוא זה שתיווך בעסקה אך לא קיבל את העמלה ולכן על טבע לשלם לו את דמי התיווך המגיעים לו בגובה 19 מיליון שקל.

 

לאחר עזיבתו של הירש את צה"ל, בעקבות מסקנות ועדת החקירה שהובילה למלחמת לבנון השנייה, הוא הקים את חברת דיפנסיב-שילד המספקת תכנון אסטרטגי וביטחוני לממשלות ולחברות גדולות.

 

גל הירש. תובע דמי תיווך של 19 מיליון שקל מחברת טבע גל הירש. תובע דמי תיווך של 19 מיליון שקל מחברת טבע צילום: בלומברג, יריב כץ

 

לפי תביעתו, שמתנהלת בבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, לאחר שהקים את החברה הוא נפגש עם מי שכיהן אז כמנכ"ל טבע, אלוף במיל' שלמה ינאי, אותו הכיר משירותו הצבאי. בהמשך, נטען, נפגש גם עם מנכ"ל ומייסד מזולבסט, סילביו איטסקו, ואז "זיהה את הפוטנציאל הגלום בקשר בין טבע למזובלסט והציע היכרות בין השניים".

 

במאי 2011 "נדהם" הירש לדבריו לקרוא פרסומים אודות העסקה, בהיקף של 6.8 מיליארד דולר, בין שתי החברות. לדבריו, הוא פנה לצדדים וביקש גמול על התיווך בה ומשלא קיבל פנה לבית המשפט.

 

"מדובר בהיכרות כללית ושטחית בלבד"

 

בכתב ההגנה שהגיש טבע נטען מנגד, כי הירש מעולם לא היה קשור לעסקה, לא תיווך בה ולא קישר בין הצדדים וכי יש לדחות את התביעה על הסף. עוד הבהירה טבע, כי היא דוחה את טענת הירש לפיו לו ולינאי הייתה היכרות עמוקה על רקע שירותים הצבאי וכי מדובר בהיכרות כללית ושטחית בלבד. "מר הירש ומר ינאי לא שירתו באותם מקומות בצבא, קיים בין השניים פער גילאים משמעותי ולא היה ביניהם קשר כלשהו בתקופת שירותם הצבאי מלבד- אולי – מספר מפגשים אקראיים רבי משתתפים", נכתב בכתב ההגנה.

 

הדיון האחרון בתביעה זו התקיים במאי האחרון בפני השופט פרופ' עופר גרוסקופף שקבע כי בשלב הראשון תברר השאלה אם נערכו הסכמי תיווך בין הצדדים ובשלב השני אם עומדת להירש הזכות לקבל תשלום על חלקו בעסקה. בינואר 2016 צפוי להתחיל שלב ההוכחות, במהלכם צפוי להעיד גם ינאי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x