$
רכב

ניסוי: טסלה S החשמלית חשופה לפריצת האקרים

בניסוי הצליחו ההאקרים לגרום לשעון המהירות של המכונית להציג נתונים שגויים, לפתוח את החלונות - ויותר חמור מכך - לגרום לכיבוי המנוע

תומר הדר 16:0706.08.15

הפריצה למחשבי מכוניות, כך נדמה, הפכה לאחרונה למפגן הפגנת יכולות של האקרים. לאחר שהאקרים פרצו לפני מספר שבועות לרכב של חברת ג'יפ, והצליחו לגרום במכוון לעצירתו תוך נסיעה, מגיעה תורה של מכונית העל החשמלית של טסלה (שאינה משווקת בישראל).

 

במסגרת ניסוי שערכו מומחי סייבר התגלה כי טסלה מודל S החשמלית חשופה לנסיון פריצה באמצעות מחשב בלא פחות משש נקודות תורפה שונות. הפריצה למכונית של טסלה לא נעשתה בידי עבריינים, אלא בידי מומחי סייבר המשתתפים בכנס DEF CON בלאס וגאס.  

 

במסגרת הפריצה, שבוצעה על ידי האקרים שעמדו בסמוך לרכב, הצליחו ההאקרים לגרום לשעון המהירות של המכונית להציג נתונים שגויים, לפתוח את החלונות - ויותר חמור מכך - לגרום למנועה של הטסלה להיכבות, מצב שהיה גורם לתאונת דרכים לו הטסלה היתה בנסיעה.

 

בשונה מרכבים אחרים, כדוגמת מכוניות קרייזלר שנפרצו לפני כשבוע בלבד, הטסלה "חשה" בניסיון הפריצה ונכנסה למצב חירום, בו מסכיה הוחשכו, אך ההיגוי נותר לפעול. עם זאת, גם במצב החירום חלק ניכר ממערכות הרכב מושבתות, מה שהיה מקשה על בעל טסלה לו היה נוסע במכוניתו בתרחיש אמיתי של פריצה לרכב.

 

טסלה הודיעה בתגובה כי למודל S יוצע עדכון תוכנה הפותר את הבעיה.

 

 

טלסה S חשמלית טלסה S חשמלית

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x