$
בארץ

סוף לסכסוך העבודה: הנהלת הבינלאומי והעובדים הגיעו להסכם על מיזוג יובנק

לאחר שבשבוע שעבר העובדים השביתו את סניפי הבנק הוועד וההנהלה הגיעו להבנות: על פי ההסכם החדש המיזוג יתבצע תוך שמירה על שעות העבודה בסניפי יובנק, תנאי ההעסקה והפרישה לעובדים יעוגנו בחוזה חדש וכ-40 עובדים יפוטרו

תומר ורון 09:4502.08.15

הנהלת הבינלאומי וועד עובדי יובנק הגיעו להסכם על מתווה המיזוג של יובנק לתוך הבנק הבינלאומי. ההסכם יביא לסיומו של סכסוך העבודה בחברה הבת – יובנק, סכסוך שהוכרז בחודש נובמבר בשנה שעברה והחריף על רקע כוונת המיזוג. בשבוע שעבר השביתו העובדים את פעילות הבנק במשך יומיים.

 

ההסכם קובע מתווה כולל בעניין תנאי העסקה של עובדי יובנק לאחר המיזוג וכולל בתוכו גם תנאי פרישה לעובדים, על פי הערכות 40 במספר, שיפוטרו עקב המיזוג הצפוי. להערכת הבנק (אומדן) עלות ההפרשה בגין הפיצויים שידרשו על פי ההסכם נאמדת בכ-16 מיליון שקל ברוטו (כ-10 מיליון שקל נטו).

 

בהסכם נקבע כי מיזוג יובנק לתוך הבינלאומי יתבצע תוך שמירה על שעות העבודה השונות של סניפי יובנק.

 

אבי שטרנשוס, מנכ"ל בנק יובנק אבי שטרנשוס, מנכ"ל בנק יובנק צילום: תמר מצפי

 

הנהלת הבינלאומי הודיעה בחודש שעבר כי היא פועלת למזג את יובנק ואת בנק פאג"י (פועלי אגודת ישראל) לתוך הבנק. בנק פאג"י, שפונה בעיקר לאוכלוסייה החרדית, ויובנק, שמתמקד באוכלוסייה בעלת הון פנוי רב ומתמחה בעיקר בניהול תיקי השקעות בשוק ההון, הן חברות־בנות בנקאיות בבעלות מלאה של הבנק הבינלאומי. המיזוג אמור לצאת לפועל ב-30 לספטמבר.

 

בבנק ציינו כי המהלך נעשה על רקע הוראות רגולטוריות ומשיקולים עסקיים וכלכליים, בראשם התייעלות והעמקת הסינרגטיות בין החלטיות השונות של הבנק.

 

אלא שלצד שיקולי ההתייעלות, המהלך מתבצע כשברקע עומדת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון להפריד את הבנקים הקטנים מהקבוצות הבנקאיות. בין היתר התכוון כחלון להפריד את פאג"י מהבינלאומי ואת מרכנתיל מדיסקונט. עוד לפני הבינלאומי, הודיע גם בנק לאומי שימזג לתוכו את הבנק הערבי־ישראלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x