$
משפט

בכירים בחברה המייבאת את שעוני רולקס חשודים בהעלמת מס

רשות המסים עצרה את הבעלים של אירו אסיה, המנכ"ל וסמנכ"ל החברה בחשד כי העלימו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים. השלושה נשלחו למעצר בית

עמרי מילמן 17:1728.07.15

מנהלים בכירים של חברת אירו אסיה, שעוסקת ביבוא ובמכירת שעוני היוקרה רולקס, חשודים כי העלימו הכנסות של עשרות מיליוני שקלים. לפי בקשת המעצר של רשות המסים, מנהלי החברה, הציגו מצג שווא, לפיו בוצעו עסקאות יצוא של שעוני רולקס עם 0% מע"מ, כשבפועל השעונים נמכרו לישראלים בארץ ואמור היה להיות משולם בגינו מע"מ. בחשבונות הספק הפיקטיביים, כך עולה מבקשת המעצר, נרשמו שמות בדויים של תושבי חוץ, שבחלק מהמקרים היו שמות של בתי מלון בחו"ל.

 

רשות המסים ניהלה מזה מספר חודשים חקירה סמויה נגד החברה ואתמול בבוקר, הפכה החקירה לגלויה. נערכו חיפושים במשרדי החברה ובחנויות החברה שברחבי הארץ, כמו גם בבתיהם של דני פייזר מהרצליה, יו"ר והבעלים של החברה, נועם בורשטיין מרמת גן מנכ"ל החברה ואייל זמיר מרמת גן, סמנכ"ל החברה, השלושה אף נחקרו כמו גם מנהלי סניפים ועובדים בחברה. שלושת החשודים הודו בחקירתם בעבירות המיוחסות להם, ונשלחו למעצר בית של שבוע.

 

שעון רולקס שעון רולקס

 

החקירה הסמויה נוהלה על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ באר שבע בשיתוף עם משרד מכס ומע"מ אילת, מכס נתב"ג ובסיוע חקירות מכס ומע"מ ירושלים.

 

עורך הדין איל כהן, ממשרד ״כהן, סטרשנוב, לונדון״, המייצג את מנהלי חברת אירו-אסיה, יבואנית רולקס בישראל, מסר בתגובה: "החברה פעלה ופועלת על-פי כל דין ומקפידה על מילוי חובותיה לפי חוק. החברה סומכת את ידיה על רשויות החקירה שיעשו את מלאכתן נאמנה.מנהלי החברה משתפים פעולה באופן מלא בכל הליכי החקירה הנדרשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x