$
משפט

ביהמ"ש קבע: נילי פריאל תשלם 22 אלף שקל בגין העסקת העובדת הזרה

פריאל, רעייתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק הודתה והורשעה בהעסקת עובדת זרה בביתה. ביהמ"ש הכיר בחרטה שהביעה: "מדובר במעידה חד פעמית מצד הנאשמת ותכלית ההרתעה האישית בעניינה הושגה", נכתב בגזר הדין

זוהר שחר לוי 18:2513.07.15
נילי פריאל, רעייתו של אהוד ברק, נידונה היום (ב') לקנס של 22 אלף שקל לאחר שהודתה והורשעה בהעסקת עובדת זרה בביתה. "מדובר במעידה חד פעמית מצד הנאשמת ותכלית ההרתעה האישית בעניינה הושגה", נכתב בגזר הדין.

 

כתב האישום נגד פריאל הוגש במרץ 2011 לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב על ידי מחלקת התביעות של רשות ההגירה והאוכלוסין, ובו נטען כי העסיקה בביתה עובדת זרה שלא כדין. העונש על עבירה זו נע בין קנס כספי של עד כ-100 אלף שקל או חלופת מאסר.

 

במהלך הדיונים בתיק, טענו באי כוחה של פריאל, עוה"ד נבות תל-צור וליה אפריאט, לאכיפה בררנית בעניינה, אך טענה זו נדחתה על ידי בית המשפט שהרשיע אותה ב-3 עבירות ובכך שהעסיקה עובדת מתחום הסיעוד במשק בית ללא היתר.

 

בטרם ניתן גזר הדין, טענה התביעה כי יש להטיל על פריאל קנס משמעותי. "בעת קביעת העונש יש לבחון את היות העסקת עובדים זרים מתחום הסיעוד כעובד משק בית, ללא היתר ואשרה, כמכת מדינה ובעיה חברתית ומוסרית ולכן יש להטיל קנס משמעותי וראוי תוך החמרת הענישה".

 

פריאל. אם תבצע עבירה דומה ב-3 השנים הקרובות היא תיקנס בסכום של 58.4 אלף שקל פריאל. אם תבצע עבירה דומה ב-3 השנים הקרובות היא תיקנס בסכום של 58.4 אלף שקל צילום: יריב כץ

 

 

עוד צוין, כי העובדת עבדה בביתה של פריאל במשך 7 חודשים וכי הקנס הראוי הוא 38 אלף שקל, על 3 העבירות בהן הורשעה. מנגד, ביקשה פריאל כי מתחם הענישה יהיה בין 10-25 אלף שקל. לפי סנגוריה, יש לראות את הרשעתה בשלושת העבירות כאירוע אחד וכי יש להתחשב בחרטה שהביעה.

 

"מדובר בעבירה שביסודה עומד מניע כלכלי מובהק ולכן יש להטיל בגינה סנקציה כספית התרעתית, זאת בשל ההשלכות החברתיות והמוסריות הנלוות אליה", כתב השופטת אורנית אגסי בגזר הדין. יחד עם זאת צוין כי לזכותה של פריאל עומדת עדותה של העובדת. לפי עדות זו היא הצהירה בפני פריאל כי יש לה היתר לעבוד וכי יש לה ביטוח רפואי.

 

בית המשפט קיבל את טענת פריאל כי 3 העבירות בוצעו במסכת עובדתית אחת המהווה אירוע אחד מתמשך וכי מתחם הענישה הוא בין 18-30 אלף שקל.

 

לצד הקנס שהוטל על פריאל, בגובה 22 אלף שקל, נקבע כי אם תבצע עבירה דומה ב-3 השנים הקרובות היא תיקנס בסכום של 58.4 אלף שקל. "בראייתי מדובר במעידה חד פעמית מצד הנאשמת ותכלית ההרתעה האישית בעניינה הושגה", נכתב בגזר הדין.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x