שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בית המשפט הורה לסגור את סניפי קוסט 365: "חשש ממשי להברחת נכסים"

המשביר מכרה את אחזקותיה ברשת המזון וטענה כי הקונים לא שילמו לה את מלוא התמורה. לבקשתה, ביהמ"ש מינה מפרקים זמניים לקוסט. השופטת: "החברה הגיעה לסוף דרכה". קוסט: "החובות הם של המשביר ולא שלנו"

זוהר שחר לוי 14:5805.07.15

בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד מינה היום (א') את עוה"ד יניב אינסל ושאול ברגרזון כמפרקים זמניים לחברת קוסט 365 במקביל הורה בית המשפט לסגור את שני סניפי הרשת שנותרו בכפר סבא ובעפולה לאלתר עד לתפיסתם על ידי בעלי התפקיד. "נראה כי לא יכולה להיות מחלוקת שהחברה הגיעה לסוף דרכה וכי היא חדלת פירעון ולכך מצטרף חשש ממשי להברחת נכסים", כתבה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ' בהחלטתה.

 

לקוסט 365 היו ארבעה סניפים בכפר סבא, עפולה, כרמיאל ובפתח תקווה. הסניף בכרמיאל נמכר לרמי לוי ואילו זה בפתח תקווה נסגר.

בשבוע שעבר, שמונה חודשים לאחר שהמשביר 365 מכרה את אחזקותיה בארבעה סניפים של רשת המזון קוסט 365, הגישה המשביר, באמצעות עו"ד שולי גולדבלט, בקשה לפירוק קוסט 365 בטענה כי הסכם המכר הופר והחוב כלפיה לא משולם.

 

בנוסף,  טענה המשביר כי לחברה חובות נוספים שמצטברים כלפי נושים, חובות להם היא ערבה חלקית כך שנושים מאיימים לפדות ערבויות שנתנה.

 

היום התקיים דיון בבקשת המשביר בפני שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג-נוטוביץ. במהלך הדיון, טען בא כוחה של קוסט 365, עו"ד יוסי כהן, כי יש למשוך את הבקשה וכי מדובר בבקשה "מסוכנת" ו"תקדימית בחוסר תום הלב שבה".

 

"החברה עומדת בהתחייבויותיה", הבהיר עו"ד כהן. "החובות שמדובר עליהם הם חובות של המשביר, שהיא חבה בהם. המשביר הציגה בהסכם המכר מצגי שווא כוזבים באשר להתחייבויות שלה והיא כעת מנסה, באיזו שהיא דרך, להעלים מהציבור את החובות האלה שהם לא שייכים לנו".

אולם נושים נוספים לקוסט 365 טענו בבית המשפט כי זו חבה להם סכומים ניכרים. בין השאר טען עו"ד אמיר דולב, בא כוחה של חברת נטו מלינדה סחר, כי זו נושה של קוסט בסכום של כ-10 מיליון שקל.

 

בא כוח העובדים, עו"ד אופיר רונן, טן כי יש למנות מפרק ניטראלי לחברה שיהיה אובייקטיבי וכי מינוי כזה יבטיח בדיקה של העסקאות שבוצעו בחברה, כולל זו מול המשביר. הכסף שנמצא בקופת החברה בשלב זה יועבר למשכורות העובדים. לפי עו"ד רונן, עד לפני כחודש העסיקה החברה כ-150 עובדים, אולם ביוני פוטרו כל העובדים בסניף פתח תקווה, כ-30 עובדים שלא קיבלו פיצויים עד כה.

 

בא כוח המשביר, עו"ד גודלבלט, אמר בדיון כי מדובר בחברה שהיא חדלת פירעון, שמחזיקה חובות שאינם משולמים וכי ההיא מבריחה את נכסיה לחברת סופר מודיעין. "יש אחריות חברתית למשביר לפחות שהנושים יראו את כספם", אמר בדיון. "הגשנו הבקשה מלכתחילה כאשר ידענו שהתעוררו שאלות ובחרנו בל תפקיד אובייקטיבי שאיננו קשור אלינו ולמשביר. חורה לי שיש פה מי בקהל מחברנו שמטיל דופי שלא לצורך. אנו התרחקנו ולא ביקשנו למנות ממשרדנו שמייצג את המשביר".

 

קוסט 365 קוסט 365 צילום: ענר גרין

 

"נראה כי לא יכולה להיות מחלוקת שהחברה הגיעה לסוף דרכה וכי היא חדלת פירעון", כתבה השופטת וינברג-נוטוביץ' בהחלטה על מינוי מפרקים זמניים. "הדבר עולה מהבקשה עצמה והן ממספר הנושים הרב שהתייצב לדיון היום, המייצגים נשייה של מיליוני שקלים".

 

לפי השופטת, במהלך הדיון הוצגו בפניה שני הסכמים הנחזים להיות הסכמים להעברת כל פעילות החברה לחברה אחרת. "הסכמים אלה", הוסיפה, "שהוצגו מאששים את החשד, לכאורה, שמדובר בהברחת נכסים וזאת מבלי שהוצגה כל ראיה הסותרת. עוד התברר כי הוטלו עיקולים על חשבונותיה של החברה ושיקים רבים שניתנו על ידה חוללו. כל אלה מצביעים על חדלות הפירעון של החברה, כאשר לחדלות פירעון זו מצטרף חשש ממשי להברחת נכסים, ברי כי יש צורך במתן צו פירוק זמני ומינוי מפרק זמני לחברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x