$
משפט

בלעדי לכלכליסט

תיק החקירה בעניינו של ה"אנלייזר" נסגר מחוסר ראיות

אהוד טננבאום, הידוע בכינוי "האנלייזר" נעצר בנובמבר 2013 בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע. פרקליטו: "לפעמים כשמקדימים את המאוחר משמיטים את העיקר"

זוהר שחר לוי 16:0330.06.15

תיק החקירה בעניינו של אהוד טננבאום, "האנלייזר", שנחשד בהלבנת הון במאות אלפי שקלים, נסגר על ידי הפרקליטות בגלל חוסר ראיות מספיקות, כך נודע ל"כלכליסט".

 

גם התיקים נגד אחיו ונגד מעורבים נוספים שנעצרו ביחד איתו נסגרו בעילות של חוסר ראיות מספיקות וחוסר אשמה בהתאם למצב הראייתי בעניינו של כל חשוד.

 

אהוד טננבאום אהוד טננבאום צילום: מיכאל קרמר

 

טננבאום, הידוע בכינוי "האנלייזר" נעצר בנובמבר 2013 על ידי היאחב"ל (היחידה הארצית לחקירות בינלאומית) בלהב 433 בחשד לביצוע עבירות של הלבנת הון, קשירת קשר לביצוע פשע, הסתרת רכוש אסור ועבירות נוספות. ביחד עם טננבאום נעצרו גם אחיו ו-4 מעורבים נוספים ובבקשת המעצר נטען כי החבורה נעצרה כשברשותה סכום כסף בסך 79 אלף יורו ועוד כ-11 אלף דולר.

 

"חומר החקירה", נכתב בבקשה, "הצביע על כך שכל החשודים קשורים לכסף הנ"ל. עוד עולה כי ששת החשודים פעלו לביצוע עבירות הלבנת הון ובנוסף קיים חשד כי פעלו כך מאחר ומקור הכסף בעבירה". בית משפט השלום בראשון לציון האריך אז את מעצרם של המעורבים.

 

בא כוחו של טננבאום, עו"ד מנחם רובינשטיין, אמר עם מעצרו כי "לפעמים כשמקדימים את המאוחר משמיטים את העיקר". רובינשטיין הוסיף כי המשטרה פעלה מוקדם מדי וכי "אין שום עבירה בלהחזיק כסף".

 

לאחרונה, לאחר שתיק החקירה עבר מהמשטרה לידי הפרקליטות, הוחלט כי אין מספיק ראיות להעמיד לדין את טננבאום ונמסר לו כי תיק החקירה בעניינו נסגר.

 

טננבאום, 36, התפרסם בסוף שנות ה-90 כשנתפס על ידי ה-FBI אחרי שפרץ למחשבים של נאס"א, הפנטגון, הכנסת והצבא האמריקאי. הוא נשפט בישראל ונידון לשנה וחצי מאסר שמתוכן ריצה רק שמונה חודשים. לפני כשבע שנים נעצר על ידי משטרת קנדה והואשם בהונאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x