$
משפט

בלעדי לכלכליסט

עדת המדינה: רונאל פישר החביא מסמכים רגישים בלול במושב

רשות המסים אוספת ראיות כדי לגבש כתב אישום נגד פישר על העלמת מס ממאות אלפי שקלים שקיבל במזומן מלקוחותיו. עדת המדינה שעבדה במשרדו לחוקרים: "במקום בארכיב, פישר שמר את המסמכים אצל אבא שלי באחד הלולים במושב"

תומר גנון וזוהר שחר לוי 07:0228.06.15

עו"ד רונאל פישר החביא מסמכים רגישים בלול במושב לאחר שסגר את משרדו. כך עולה ממידע שהעבירה למס הכנסה לפני כחודש ע', עדת המדינה בפרשה שבה מואשם פישר במתן שוחד לקצין המשטרה לשעבר ביחידת הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, ערן מלכה.

 

מלכה הודה לאחרונה בעבירות המיוחסות לו במסגרת הסדר שחתם עם הפרקליטות. הוא התחייב למסור מידע מפליל נגד פישר, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר רות דוד, ומפקד מחוז מרכז לשעבר במשטרה, ניצב ברונו שטיין. על פי ההסדר, הפרקליטות תדרוש להטיל על מלכה עונש מאסר של עד תשע שנים.

 

רשות המסים הצטרפה לחקירה לפני כחודש והחלה לאסוף ראיות על הכספים שפישר קיבל לכאורה מלקוחותיו. מדובר במאות אלפי שקלים שקיבל פישר במזומן לכאורה תמורת מידע שהעביר לו מלכה. מהראיות שנאספו עולה כי פישר לא דיווח על כספים אלה כהכנסה, ועל פי ביהמ"ש העליון גם הכנסות מגניבה, שוחד או כספי פשע מאורגן נחשבות כחייבות במס. רשות המסים בודקת כמה מקרים שבהם לכאורה פישר העלים מס: 77 אלף יורו שהעביר לו מנכ"ל מעצ לשעבר, שי ברס, בתמורה למידע על חקירה סמויה נגדו; 50 אלף דולר על הדלפת קיומה של חקירה סמויה ותאריך מעצר נגד הקבלנים יוסף ואבי נחמיאס, ועוד 600 אלף שקל על מידע מכתב האישום; ו־2 מיליון שקל שעד מדינה נוסף בפרשה, קבלן ממרכז הארץ, טוען ששילם תמורת מידע על חקירה סמויה.

 

רונאל פישר בבית המשפט רונאל פישר בבית המשפט צילום: אוהד צויגנברג

 

עם פתיחת חקירת המס נגד פישר שוחחה ע', עובדת לשעבר במשרדו של פישר, עם חוקרת מח"ש שרית עדיקא. "ע' אמרה שראתה בתקשורת שמתנהלת חקירת מס הכנסה נגד רונאל", כתבה החוקרת במזכר ב־14 במאי. "היא מבקשת ליידע שרונאל, לאחר שסגר את המשרד, שימר את כל המסמכים שלו במקום בארכיב אצל אבא שלה באחד הלולים במושב. עדכנתי את גורמי המס הרלבנטיים במידע".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x