$
בארץ

ניסנקורן בהתראה לישראל כץ: שיפור תשתיות בנמל אשדוד - או עימות

במסיבת עיתונאים יחד עם התעשיינים זעם יו"ר ההסתדרות על התנהלות המדינה ואמר: "אם לא תהיה ברירה נתגלגל למשבר"

מיקי פלד 16:1616.06.15

"אני אחרי שבוע של משא ומתן שלא קיבלתי בו תשובות וזו התראה למדינה לפני שנתחיל בעימות", כך אמר היום (ג') יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, במסיבת עיתונאים בנושא הקמת נמלי הים החדשים.

 

"לא ניתן יד להרס הנמלים ואם לא תהיה ברירה נתגלגל למשבר. אני מאוד מקווה שבצד המדינה יבינו שהדרך הנכונה היא דרך השיתוף. אני לא רוצה שביתה ובשביל זה צריך לשבת יומם ולילה ולפתור את הבעיה. אם יש רצון אמיתי לפתור את הבעיה, אז יושבים כמו בכיל יום וערב עד שפותרים. זה מה שצריך לעשות פה".

 

מי שלקח חלק במסיבת העיתונאים הוא נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, שתקף בחריפות את התנהלות משרד התחבורה אל מול התעשיינים בנושא נמלי הים: "לא ברור לי למה למנכ"ל נמל אשדוד אין זמן להיפגש עם נציג התעשיינים, למה לא עונים לטלפון ולא משתפים את התעשיינים. בחרנו ממשלה כדי שתנהל ולא כדי שתקבל החלטות דיקטטוריות ותגיד 'ככה אני רוצה'".

 

נמל אשדוד. בהסתדרות דורשים להעמיקו עדי שיוכל לקלוט אוניות גדולות כמו בנמל החדש שיתחרה בו נמל אשדוד. בהסתדרות דורשים להעמיקו עדי שיוכל לקלוט אוניות גדולות כמו בנמל החדש שיתחרה בו צילום: אריאל שרוסטר

 

בשבוע שעבר החלו נציגי ההסתדרות ומשרד התחבורה במשא ומתן על תנאי התעסוקה של העובדים בנמלי הים הממשלתיים של אשדוד וחיפה. בהסתדרות דורשים מזה זמן רב כי התשתיות של נמל אשדוד הקיים יותאמו לתחרות אל מול נמל הדרום הפרטי שיוקם בסמוך אליו ויתחרה בו. בין השאר מדובר על העמקת נמל אשדוד כדי שיוכל לקלוט ספינות גדולות כפי שיהיה בנמל הפרטי.

 

"שעון החול אוזל"

 

ניסנקורן אמר עוד, כי "אנחנו כבר שנתיים צועקים שצריך לפתח את הנמלים הישנים וזה לא קורה ושעון החול אוזל. הדרישה שלנו פה היא לא תוספת שכר אלא להגן על מקום עבודה ותשתיות המשק ורכוש המדינה. אני מקווה שהקריאה הזו תיקלט בצורה ברורה והמדינה תרים את הכפפה שקודם כל תפתור את בעיית התשתיות והתחרות תהיה שיוויונית ונכונה.

 

"במשא ומתן שנכנסנו אליו ביקשתי שהתאחדות תעשיינים יהיו משקיפים במשא ומתן כי הם בעלי אינטרס ברור כי הם המשתמשים. לצערי מדינה לא קיבלה את הדרישה הזו ואני באמת לא מבין למה. לבנות תשתית נמלים זה לא שנה אלא סיפור של 8-7 שנים. אם לא נתעורר עכשיו ונעשה את השקעות עכשיו - לא נוכל להתחרות בעתיד".

 

משרד התחבורה: כל פרטי הרפורמה גלויים

 

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה לדברים: "טענת ההסתדרות והתעשיינים על חוסר הנכונות לשפר את תשתיות הנמלים היא חסרת כל יסוד ותמוהה, שכן, במסגרת המשא ומתן מתקיים דיון בנושא שדרוג הנמלים הקיימים, העמקת הרציפים ומתן רשת ביטחון לעובדים, בהתאם לתחזית תנועת המכולות.

 

"באשר לדרישת התאחדות התעשיינים לשמש כמשקיפים במשא ומתן, נציין כי מסגרת המשא ומתן נקבעה בין יו"ר ההסתדרות הקודם, עופר עיני, לבין השר כץ, ללא מעורבות התאחדות התעשיינים, לשכת המסחר או כל גורם אחר וקיבלה את חסותו של בית הדין הארצי לעבודה, שגם מפקח על התנהלות המשא ומתן וכך ימשיך להיות.

 

שר התחבורה, ישראל כץ שר התחבורה, ישראל כץ צילום: מאור סויסה

 

"מדובר ברפורמה שנמשכת כבר שנתיים שכל פרטיה גלויים וידועים לכל ואף הוצגו בפני כל הגורמים הנוגעים בדבר. נציגי משרד התחבורה מעולם לא סירבו להיפגש או להציג את הרפורמה ופרטיה בפני כל גורם הקשור לנושא.

 

"הרפורמה בנמלים יצאה לדרך ומתקדמת בהצלחה, משרד התחבורה לא יאפשר חזרה לימים אפלים של שביתות וניסיונות הפרטה, תוך מעורבות מוזרה של גורמים שונים שניסו לנצל את תפקידם ומעמדם כדי לקדם אינטרסים אישיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x