$
משפט

הבחירות ללשכת עורכי הדין: רק 10% הצביעו עד השעה 14

בשנים קודמות עמד שיעור ההצבעה על כ-31%, אך ההערכה היא שבבחירות הנוכחיות הוא יגיע לכ-25% בלבד. בינתיים, שני המתמודדים העיקריים לתפקיד ראש הלשכה מנסים להביא עוד ועוד תומכים לקלפיות

ענת רואה 15:0316.06.15

עד השעה 14 בצהריים הצביעו בבחירות ללשכת עורכי הדין רק 10% מכלל עורכי הדין בישראל, שהם כ-5,700 איש מתוך 57,000 עורכי דין בסה"כ.

 

 

שיעור ההצבעה הכללי ללשכת עורכי הדין נוטה להיות נמוך ועמד בשנים קודמות על כ-30% בלבד, אך השנה מעריכים בלשכה שהוא יהיה אפילו נמוך יותר, ולנוכח הנתונים שהתקבלו עד שעה זו צופים ששיעור ההצבעה יסתכם בכ-25% בלבד.

 

אחוז ההצבעה הנמוך מוסבר בכמה דרכים: ראשית, הנחת המוצא היא כי בבחירות ללשכה נוטלים חלק בעיקר הגרעין הקשה של פעילי הלשכה, כלומר עורכי דין שמעורבים בפעילותה לכל אורך השנה, מגיעים לכנסים והשתלמויות ומשתתפים בוועדות הלשכה השונות. מספרם של הפעילים הללו נותר פחות או יותר קבוע לאורך השנים, בעיקר למול קצב הגידול המהיר של עורכי הדין בישראל, כך שבעוד שבשנת 2011 היו בישראל 46 אלף עורכי דין, כיום כבר עומד מספרם על 57 אלף.

 

מימין: עוה"ד אפי נוה ודורון ברזילי מימין: עוה"ד אפי נוה ודורון ברזילי צילום: עידן מילמן, טל שחר

 

בנוסף, הלשכה מצויה היום בנקודת שפל, מצב שאינו מעודד את עורכי הדין לצאת ולהצביע. לא מעט עורכי דין גם התקוממו ממסעות התעמולה האגרסיביים שניהלו המועמדים השונים ואשר הציפו את תיבות המייל שלהם והטלפונים הניידים במסרים והודעות שונות, חלקן הגדול מתלהמות, מה שהוביל למיאוס בקרב חלק מעורכי הדין וחוסר חשק להשתתף בבחירות.

 

בינתיים, שני המתמודדים העיקריים לתפקיד ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי ועו"ד אפי נוה פועלים לנסות ולהביא עוד ועוד תומכים לקלפיות. עו"ד ברזילי כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אני מסתובב כל היום באזורי הקלפיות וקשה לי לתאר במילים את ההתרגשות הגדולה של כולנו בזכותכם. אבקש מכם להמשיך ולהגיע בהמוניכם לקלפיות על מנת שנוכל כולנו להביא את המהפך המיוחל בלשכה".

 

עו"ד נוה כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "ההצבעה היום היא קריטית לעתיד המקצוע! תזכרו שהלשכה היא שלכם ולכן זכותכם ואף חובתכם להגיע לבחור ובכך להשפיע על גורלכם המקצועי ועל פרנסתכם... עכשיו זה תלוי בכם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x