$
משפט

השופט לשעבר דן כהן שהורשע בקבלת שוחד שוחרר ל-60 יום לטיפולים רפואיים

כהן, שהורשע בקבלת שוחד מסימנס וריצה עד עתה כשנתיים מתוך השש שנגזרו עליו, ביקש שחרור זמני בשל מצבו הבריאותי. ועדת השחרורים של שב"ס קיבלה את בקשתו

תומר גנון 13:2614.06.15

השופט לשעבר דן כהן, שמרצה עונש של שש שנות מאסר על קבלת שוחד בכלא ניצן ברמלה, שוחרר לחודשיים מטעמי בריאות. זאת לאחר שועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר (שב"ס) אישרה את בקשתו. הועדה רשאית לשחרר על תנאי לפרק זמן מסוים אסיר, אשר עליו לקבל טיפול רפואי מיוחד.

 

 

כהן (73) ריצה עד עתה כשנתיים מתוך שש שנות המאסר שהוטלו עליו. הוא הודה במסגרת הסדר טיעון בקבלת שוחד בגובה מיליון יורו מענקית האנרגיה הגרמנית סימנס, בעת כשכיהן כדירקטור בחברת החשמל בראשית שנות האלפיים. זאת בתמורה להטיית מכרז לרכישת טורבינת גז.

 

כהן הודה שלא חשף קשרים עסקיים שהיו לו עם הבעלים של רוגוזין תעשיות, עזרא הראל, כאשר דן ואישר עסקה שבמהלכה רכשה ממנו חברת החשמל 395 דונם באשדוד. בנוסף הודה כהן בשיבוש הליכי משפט כאשר לאחר חקירתו נמלט לפרו ולא שב. הוא הוסגר לישראל ב-2013.

 

עוה"ד מיקי שפיגלמן המייצג את כהן מסר: "זהו המעשה הנכון, ההומני והאנושי שהיה צריך לעשות. האיש חולה מאוד. הוא נדון למאסר בכלא ולא מוות. הוא שוחרר לטיפולים רפואיים בלבד".

 

 

דן כהן בעת משפטו (ארכיון) דן כהן בעת משפטו (ארכיון) צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x