$
משפט

פרשת UBS: שני ישראלים נוספים נחקרו ושוחררו בערבות הבוקר

רשות המסים עצרה הבוקר שני ישראלים נוספים החשודים בהעלמת הכנסות של מאות אלפי פרנקים כל אחד; השניים שוחררו לאחר שהפקידו ערבות בסך 250 אלף שקל כל אחד

עמרי מילמן 11:4110.06.15

פרשת חשבונות הבנק בשוויץ ממשיכה להסתעף, רשות המסים עצרה הבוקר רופא שיניים מגני תקווה,סורין הרשקוביץ (62), בעליה של מרפאת שיניים פרטית בגבעתיים ואת מיכאל ורנר (63) מעתלית,שהחזיק בעבר עסק לממכר חומרי אריזה בחיפה.

 

חקירת חשבונות הבנק של ישראלים בבנק UBS בשוויץ מנוהלת כבר זמן רב על ידי פקיד שומה חקירות חיפה והצפון. על פי החשד, מוחזקים בבנק חשבונות של ישראלים בהיקף של מאות מיליוני אירו. מרבית הנחקרים היו, עד כה לקוחות של יועץ ההשקעות של הבנק, רוני אליאס, אך כעת התחיל גל מעצרים נוסף, לאחר שרשות המסים השיגה רשימה נוספת של לקוחות הבנק. הרשקוביץ וורנר הופיעו ברשימה בעלי החשבונות החדשה.

 

UBS בשוויץ. שני ישראלים נוספים נחקרו בחשד להעלמת מס בחשבונות הבנק UBS בשוויץ. שני ישראלים נוספים נחקרו בחשד להעלמת מס בחשבונות הבנק צילום: בלומברג

 

מהפרוטוקולים עולה כי הרשקוביץ וורנר חשודים כי מ-2003 העלימו הכנסות שהניבו חשבונות הבנק השוויצריים, כאשר יתרת חשבונו של הרשקוביץ עומדת על 700 אלף פרנק שוויצרי ושל וורנר על 400 אלף פרנק שוויצרי.

 

השניים נחקרו ושוחררו הבוקר בעקבות החלטת בית משפט השלום בחיפה, תוך הפקדת ערבויות כספיות של 250 אלף שקל, כל אחד.

 

עורך דינו של הרשקוביץ, ג'וליאן חדאד מסר בתגובה כי, "מרשי מכחיש את החשדות נגדו והוא ישתף פעולה עם חוקריו במטרה להגיע לחקר האמת. עצם העובדה שמרשי לא נעצר ו/או עוכב לחקירה על אף החשדות שמיוחסות לו אורמת דרשני. אני סבור שפרשיה זו תסתיים ללא ממצאים פליליים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x