$
משפט

מנהל ההשקעות שהונה את דב לאוטמן נעצר לאחר שלא עמד בתנאי שחרורו

בית משפט השלום הורה על מעצרו של גביש, משלא עמד בתנאי הערבות שהוטלו עליו. גביש מואשם בעבירות על חוק ניירות ערך, קבלת דבר במרמה ושיבוש הליכי חקירה

איתי הר אור 16:1209.08.09

בית משפט השלום בת"א הורה היום (א') על מעצרו של מנהל תיקי ההשקעות, מיכאל גביש, לאחר שלא עמד בתנאי ערבות שהטיל עליו בית המשפט משהוגש נגדו כתב אישום.

 

באפריל השנה הוגש נגד גביש כתב אישום, הכולל שורה ארוכה של עבירות על חוק ניירות ערך, ואיתו הוגשה בקשה להוספת ערבויות

לצורך הבטחת התייצבותו של גביש למשפט.

 

ביולי קבע בית המשפט, כי על גביש יוטלו ערבויות של הפקדת מזומן בסך 50 אלף שקל, ערבות עצמית, לרבות ערבות צד ג' בסך 300 אלף שקל, וצו עיכוב יציאה מן הארץ. גביש העמיד ערבות צד ג' וחתם על הערבות העצמית, אך לא הפקיד את הסכום במזומן.

 

גביש מצידו הגיש בקשה לעיון חוזר בהחלטה לחייבו בהפקדת מזומן, ובדיון שהתקיים היום, דחה בית המשפט את הבקשה, וקבע כי מדובר בשורה ארוכה של עבירות ניירות ערך חמורות אשר מעצם טיבן מעלות מסוכנות לבריחה, וכי סכום של 50 אלף שקל במזומן הינו גם כך סכום מופחת.

 

גביש מואשם בעבירות של גניבה בידי מורשה וקבלת דבר במרמה, לאחר שכמנהל תיקים מעל בחשבונות לקוחותיו, בין היתר של איש העסקים דב לאוטמן, בכך שביצע מכירות של ניירות ערך במחיר נמוך מהחשבונות של קורבנותיו לחשבונות של לקוחות מועדפים ודקות לאחר מכן מכר בחזרה מחשבונות הלקוחות המועדפים את אותן המניות לחשבונות הקורבנות במחיר גבוה.

 

על פי כתב האישום, במסגרת פעילות זאת, גביש ניצל לרעה את החשבון המפצל של בית ההשקעות "מרץ השקעות" אשר במסגרתו עבד באותה תקופה, וביצע תרמית בניירות ערך כאשר רכש עבור דב לאוטמן ללא ידיעתו, כמויות גדולות של מניית חברת פורמולה ויז'ן, וגרם לעליה של עשרות אחוזים בשער המניה. בעקבות פעילותו זו של גביש הפך לאוטמן, ללא ידיעתו, לבעל עניין בחברת פורמולה ויז'ן. גביש נאשם גם בעבירות אי דיווח ובעבירה של שיבוש הליכי חקירה.

 

את המדינה מייצג בתיק עו"ד עמית בכר, מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). התיק נחקר על ידי מחלקת החקירות של רשות ניירות ערך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x