$
משפט

ברזילי עתר נגד פתיחת קלפיות נוספות: "ניסיון בוטה לגנוב את הבחירות ללשכת עו"ד"

בעתירה שהגיש ראש לשכת עו"ד, הוא דורש לאסור לפתוח קלפי נוספת באשדוד וקלפיות בטייבה, טירה ובקה אל גרביה, בנימוק שפתיחתן מיועדת להביא לזכייתו של עו"ד אפי נוה בבחירות

ענת רואה 10:1704.06.15

ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי, עתר אמש לבית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב בדרישה לאסור פתיחת כמה קלפיות בבחירות לראשות הלשכה שיתקיימו בעוד פחות משבועיים. לפי העתירה שהוגשה באמצעות עו"ד חנוך ארליך, יש לאסור בין היתר לפתוח קלפי נוספת בעיר אשדוד, וכן למנוע פתיחת קלפיות בטייבה, טירה ובקה אל גרביה.

הנימוק של עו"ד ברזילי הוא שמדובר בישובים שאינם מותרים על פי כללי הבחירות, ושוועדת הבחירות החליטה לאשר את הצבתן "במטרה להביא לזכייתו בבחירות" של עו"ד אפי נוה, המתמודד מול ברזילי על תפקיד ראש הלשכה.

 

לפי העתירה, נדרשת "עזרה ראשונה למניעת נסיון בוטה וברור 'לגנוב את הבחירות'", כשההחלטה על פתיחת הקלפיות התבססה על רוב אוטומטי אשר "המציא" צורך לפתוח קלפיות במקומות אלה, מעבר לעשרות קלפיות הפזורות כבר ברחבי הארץ.

 

עו"ד אפי נוה (מימין) ועו"ד דורון ברזילי. "ניסיון בוטה לגנוב את הבחירות" עו"ד אפי נוה (מימין) ועו"ד דורון ברזילי. "ניסיון בוטה לגנוב את הבחירות" צילום: פוטו מרסלו

 

בעתירה מתבקש עוד בית המשפט לאסור להאריך את משך ההצבעה בקלפיות משנה בהן מצביעים במעטפות כפולות וכן לאסור על סיעת "דרך חדשה" להתמודד במחוז דרום, מאחר שלא עמדה בתנאי הסף הדורשים הצגת מספר מינימלי של חתימות.

 

לפי הנטען, כללי הבחירות מאפשרים לפתוח קלפיות רק במקומות שיש בהם בתי משפט שלום, וכשמדובר בבתי משפט לעניינים מקומיים ניתן לפתוח בהם קלפי רק בתנאי שהם פועלים במסגרת בית משפט שלום. לפי העתירה רוב בתי המשפט לעניינים מקומיים בישראל אינם מהווים חלק מבית משפט השלום ולכן אין לאשר לפתוח בהם קלפיות.

 

בעתירה מובלטת התפטרותו של עו"ד יצחק מירון היועמ"ש של ועדת הבחירות לאחר שהוועדה קיבלה החלטה בניגוד לעמדתו ואישרה פתיחת קלפיות בבתי דין שרעיים (לפי הדת האיסלאמית), ונטען כי מבחינה מוסדית, חוות דעתו של יועץ משפטי של רשות ציבורית מחייבת את אותה רשות. " ההחלטה על פתיחת קלפי ב'לשכת הקשר' דווקא בעיר אשדוד, בנוסף על בית משפט השלום בעיר, בניגוד לחוות דעתו של היועץ המשפטי, היא תעלול נוסף מבית היוצר של הרוב האוטומטי", נטען בעתירה.

 

בפועל וככל הידוע, קלפיות לא יפתחו בבקה אל גרביה ובטייבה לאחר שמשרד המשפטים אסר על פתיחתן בבתי דין שרעיים הפועלים במבנים השייכים למשרד. העתירה הועברה לטיפולו של השופט צבי דותן אשר הורה לוועדת הבחירות להגיב לה בתוך 5 ימים וקבע כי לעת עתה ועד להחלטה אחרת, לא תוצבנה קלפיות בערים הללו ובמקומות אחרים שאינם מותרים ע"פ כללי הבחירות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x