$
משפט

בעל השליטה לשעבר בכים ניר, שנידון ל-17 חודשי מאסר, שם קץ לחייו

עומר לבבי הורשע בנובמבר שעבר בעבירות מרמה, בהן משיכת מאות אלפי דולרים מקופת החברה הציבורית לצרכיו הפרטיים ולצרכי שותפיו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 21:1002.06.15

עומר לבבי, בעל השליטה לשעבר בחברת כים ניר, שהורשע בעבירות מרמה ונידון ל-17 חודשי מאסר, שם היום (ג') קץ לחייו.

 

 

 

לבבי, היה מבעלי השליטה בחברת כים ניר והורשע בנובמבר האחרון בשורה של עבירות, בהן משיכת מאות אלפי דולרים מקופת החברה הציבורית לצרכיו הפרטיים ולצרכי שותפיו, וסיווג המשיכות באופן כוזב ומטעה בדוחות הכספיים של החברה, כאילו נעשו לצרכי החברה.

 

 

השופטת שריזלי השופטת שריזלי צילום: יאיר שגיא

 

התיק החל בחקירה של רשות ניירות ערך ונוהל על ידי עורכי הדין עופרה רובינפלד-הוך ומאור ברדיצ'בסקי מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). לפני כחודשיים, בחודש אפריל, גזר על לבבי שופט בית משפט השלום בתל אביב, אבי פרוג, 17 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי של 700 אלף שקל.

 

באי כוחו של לבבי, עוה"ד יניב שגב ואסף ברם, ביקשו לעכב את כניסתו לכלא עד להכרעה וזאת כדי להגיש ערעור על הכרעת הדין. מנגד, ביקשה הפרקליטות להחמיר בעונשו בטענה כי קיים פער בין העונש שהוטל על לבבי לבין "הפרשה החמורה" ו"נסיבותיה החמורות". בדיון שהתקיים אתמול הסכימה השופטת דניאלה שריזלי לעכב את העונש עד להחלטה אחרת וקבעה דיון נוסף בעניינו של לבבי בעוד כשבועיים.

 

 

 

"מרשי ניהל מאבק עיקש להוכיח את חפותו", אמר הערב ל"כלכליסט" בא כוחו של לבבי, עו"ד שגב. "האויב מולו התמודד היה עיקש ואף עיקש מדי".

 

מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) נמסר כי "אנו מביעים זעזוע עמוק על מותו של מר לבבי ומשתתפים בצערה של המשפחה. צר לנו על אמירותיו של סנגורו ביום קשה זה, מוטב היה לו הדברים לא היו נאמרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x