$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

הוצאות משרד התחבורה ב–2014 - 53 אלף שקל על אש"ל לחוקר הראשי

במשרדו של המנכ"ל עוזי יצחקי החליפו בשנה שעברה את השטיחים והווילונות והתקינו חלון ונציאני בעלות של 55 אלף שקל, ובבית השר ישראל כץ הוציאו 50 אלף שקל על החלפת ביתן השמירה

ליאור גוטמן 08:1501.06.15
משרד התחבורה הוציא בשנה שעברה כ־340 אלף שקל על תלושים לפסח, 305 אלף שקל על תלושים לראש השנה, 30 אלף שקל על שי ליום האשה, 27 אלף שקל על שי לחתנים ולכלות במשרד ו־41 אלף שקל על כיבוד ומשקאות ללשכת השר - כך עולה מנתונים שפרסם אתמול המשרד בעקבות בקשה של התנועה לחופש המידע.

 

עיון ברשימת הוצאות משרד התחבורה מעלה שמושקעת שם דאגה רבה בעובדים ובתנאי עבודתם. כך למשל, במהלך 2014 שילם המשרד 17 אלף שקל על הסעות לשמרטפייה. במשרד מסבירים את ההוצאה בכך שפתחו מיני־מעון בקיץ כדי להימנע מחופשות מיותרות של העובדים. מי שילדיו גדלו ואינם זקוקים לשמרטף בקיץ יכול היה ליהנות משלוש מתנות שניתנו ב־2014 לילדי העובדים - תיקים לעולים לכיתה א' בעלות כוללת של 6,500 שקל, שי לבר המצווה ב־8,000 שקל ותיקים למתגייסים ב־8,500 שקל.

 

עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי, מנכ"ל משרד התחבורה צילום: נמרוד גליקמן

 

מי שגויסו בצו 8 במבצע צוק איתן קיבלו גם הם שי, שעלה למשרד 6,600 שקל. על טקס פרישה וחלוקת מדליות, שכלל הופעה חגיגית של כנריות, הוציאו במשרד 11 אלף שקל, ואילו על תלושי אש"ל לעובדי החוקר הראשי בראשות שדות התעופה הוציאו 53 אלף שקל.

במשרדו של המנכ"ל עוזי יצחקי החליפו בשנה שעברה את השטיחים והווילונות והתקינו חלון ונציאני בעלות של 55 אלף שקל, ובבית השר ישראל כץ הוציאו 50 אלף שקל על החלפת ביתן השמירה.

 

"למרות התסכול מהזמן הממושך שחלף, אנו שמחים שהצלחנו לשכנע את משרד התחבורה בחשיבות חשיפת המידע לציבור. קשה להבין ולקבל את עמדת המשרדים כדוגמת משרד החינוך, שטוענים שאינם יכולים לספק את המידע".

 

ממשרד התחבורה נמסר: "בהתאם לתקנות נציבות שירות המדינה, כל עובד זכאי לתווי שי לפסח בסכום מינימלי של 300 שקל. העמדה שהוחלפה בבית כץ היא הוראה של רשויות הביטחון, והשיפוצים בלשכת המנכ"ל נערכו משום שמדובר בציוד שהתבלה במשך 13 שנה".

 

בהתייחס לתווי השי, מתנות לחג, תלושי מזון, תשורות שונות (בר מצוות, חתונות, גיוס וכו') טוענים במשרד התחבורה כי "בהתאם לתקנות נציבות שירות המדינה, כל עובד זכאי לתווי שי לפסח בסכום מינימלי של 300 שקלים", או לחילופין חלק ממהסכם הקיבוצי.

 

לגבי שיפוצים בלשכת המנכ"ל טוענים שמדובר בציוד שהתבלה 13 שנה ודרש החלפה כאשר החלון הונציאני שייך בכלל לשמרד הרישוי. העמדה שהוחלפה בבית כץ היא הוראה של רשויות הביטחון ואילו הכנריות הן הזמנת הכנריות להופעה היא הופעה של "אמן אורח, כמקובל באירועים מסוג זה" .

בטל שלח
    לכל התגובות
    x