משפט

פרשת רונאל פישר: ראש אגף התנועה במשטרה מסר עדות

העדות - בעקבות מידע שהעבירה עדת המדינה בפרשה, שלפיו פישר העביר כספים לאירוע צדקה שקיימה רעייתו של ניצב ירון בארי. בני הזוג מכחישים כי הועברה לפישר תמורה כלשהי

זוהר שחר לוי 18:3422.05.15
ראש אגף התנועה, ניצב ירון בארי, מסר היום (ו') עדות פתוחה במח"ש בפרשת רונאל פישר, לאור מידע שהעבירה עדת המדינה בפרשה לפיו, עו"ד רונאל פישר העביר כספים לאירוע צדקה שקיימה רעייתו של הניצב.

 

יש להדגיש שבשלב זה ראש אגף התנועה לא נחקר באזהרה כחשוד, אלא נתן עדות פתוחה בלבד וכך גם רעייתו.

 

לפי המידע שסיפקה עדת המדינה, ששימשה בעבר כמזכירתו של פישר, רעייתו של בארי קיימה אירוע צדקה – בר מצווה – בבית יתומים, ועו"ד פישר העביר לטובת האירוע כספים.

 

בני הזוג בארי מכחישים בתוקף כי הועברה לעו"ד פישר תמורה כלשהי בעד הכספים שהותרמו, ובשלב זה לא ידוע מה, אם בכלל, הייתה התמורה.

 

ירון בארי (משמאל) ירון בארי (משמאל) צילום: אוראל כהן

 

במח"ש, שם גבו את גרסו של הניצב ושל רעייתו, אומרים כי לאחר בדיקה ראשונית של מידע שהעבירה העדה הוזמנו השניים לעדות פתוחה ו"בשלב זה לא עולה חשד לביצוע עבירה פלילית".

 

אתמול (ה') פורסם ב"כלכליסט" כי עו"ד פישר טוען, בבקשה שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים, כי המדינה הקפיאה לו נכסים השווים פי 18 מסכומי השוחד שמיוחדים לו בכתב האישום שהוגש נגדו בשבוע שעבר.

 

בבקשה, שהוגשה על ידי פרקליטיו של פישר, ד"ר קרן שפירא-אטינגר ופרופ' רון שפירא, צוין כי סך הנכסים שהמדינה הקפיאה שווים 14.7 מיליון שקל, לעומת סכומי השוחד המיוחסים לו בכתב האישום בהיקף של כ-800 אלף שקל בלבד. פישר, כך לפי בקשתו, דורש מבית המשפט להפשיר את רוב נכסיו שנתפסו.

 

""סך שווי הרכוש שנתפס", נכתב בבקשה, "עולה על 14 מיליון שקל (14.7 מיליון שקל) וזאת להבטחת חילוט אפשרי שאינו יכול לעלות, בהנחה שכתב האישום יוכח במלואו ועל סמך שלל הנחות מרחיקות לכת לרעתו של פישר, על 800 אלף שקל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x