שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

לשכת עוה"ד מבקשת להשעות זמנית את רונאל פישר, רות דוד וערן מלכה

ועדת האתיקה הגישה לבית הדין המשמעתי של הלשכה בקשות לאסור על השלושה לעסוק בעריכת דין עד לסיום ההליכים הפליליים נגדם

ענת רואה 09:4921.05.15

ועדת האתיקה של מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין הגישה לבית הדין המשמעתי 3 בקשות לשלילה זמנית של רישיון עריכת הדין מרונאל פישר, רות דוד וערן מלכה. הוועדה מבקשת שנשיאות בית הדין המשמעתי תורה על השעייה זמנית של השלושה מלעסוק במקצוע, וזאת עד למתן פסקי דין חלוטים בעניינם.

 

לא מדובר בהליך אוטומטי וישנם שורת מקרים בהם הוגשו כתבי אישום נגד עורכי דין, אך ועדת האתיקה לא התערבה ולא דרשה להשעות זמנית את אותם עורכי דין. כך למשל כשהוגש נגד עו"ד יעקב וינרוט כתב אישום חמור שייחס לו עבירת שוחד, הלשכה לא ניסתה לשלול זמנית את רישיונו. וינרוט זוכה לבסוף מכתב האישום. גם נגד הפרקליט יוסי שגב הוגש כתב אישום בעבירת התחמקות ממע"מ ובועדה לא שקלו לבקש לשלול את רישיונו בטרם יוכרע התיק בבית המשפט.

 

מימין: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר ועו"ד רונאל פישר מימין: עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז ת"א לשעבר ועו"ד רונאל פישר צילם: עמית שאבי

 

בבקשות בעניינם של פישר, דוד ומלכה נכתב כי העבירות המיוחסות לכל אחד מהם הן חמורות, קיים בהן קלון והן מהוות עבירות אתיות חמורות מלבד היותן פליליות. התנאים להשעיה זמנית של עו"ד בשל כתב אישום שהוגש נגדו הם שתהיה בפני בית הדין המשמעתי "ראשית ראייה" בדבר האישומים המיוחסים לעו"ד, וכן שיהיה בעבירות המיוחסות לו קלון.

 

לאחר שיקבע מועד לדיון בבית הדין המשמעתי יוכלו פישר, דוד ומלכה, אם ירצו, להתנגד לשלילת רישיונם.

 

עו"ד ערן מלכה, קצין המשטרה לשעבר עו"ד ערן מלכה, קצין המשטרה לשעבר צילום: עמית שאבי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x