$
משפט

מנכ"לית המכון להשתלמות בלשכת עוה"ד לא תודח עד אחרי הבחירות

כך קבע בית הדין לעבודה שדן בעתירתה של עו"ד מירי חדד אשר טענה כי ראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, החליט להדיח אותה בסמוך לבחירות משיקולים לא עניינים

ענת רואה 20:2020.05.15
מנכ"לית המכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין, עו"ד מירי חדד, תישאר בתפקידה לפחות עד אחרי הבחירות לראשות לשכת עורכי הדין שיערכו בחודש הבא – כך החליט הרכב של בית הדין האיזורי לעבודה בתל אביב בראשות השופטת אופירה דגן-טוכמכר.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", חדד הודחה מתפקידה בחודש מרץ האחרון לאחר 11 שנה בתפקיד ועתרה לבית הדין בטענה שראש הלשכה, עו"ד דורון ברזילי, החליט להדיחה לאחר שסירבה לקיים ימי עיון ללא תשלום ברחבי הארץ. חדד ביקשה להוציא צווים בהולים נגד מתן צו הפיטורים, ובסמוך לכך הוסכם שהיא תישאר בתפקידה לזמן קצר נוסף, עד שהעניין יוכרע.

 

לטענתה בעתירה, הדחתה היתה "עונש של שהעזה לדרוש עמידה בכללי מנהל תקין" והיא תקפה את ניגוד העניינים בין כובעיו של ברזילי כיו"ר המכון להשתלמות מחד וכראש הלשכה מאידך, וטענה שגם היועץ המשפטי של המכון עו"ד גדי מינא, התפטר על רקע התנהלות המכון. בלשכה מנגד טענו שחדד פוטרה בגלל שיצרה גירעון בתקציב המכון.

 

עו"ד מירי חדד עו"ד מירי חדד צילום: אוראל כהן

 

בהחלטה שמסר היום בית הדין בהרכב שכלל את השופטת דגן-טוכמכר ונציגות הציבור ורדינה יריב ואורית הרצוג נכתב כי ב-16 ביוני צפויות להתקיים הבחירות בלשכה ומדיון שהתקיים בבית הדין "התרשמנו כי לתוצאות הבחירות עשויה להיות השפעה על עמדות הצדדים לעניין המשך ניהול ההליך".

 

לפי חברות בית הדין, "לנוכח האמור ומאחר שאנו מבקשות להימנע מלהביע עמדה בסוגיות שבמחלוקת ערב הבחירות, אנו קובעות כי הסכמת הצדדים בדבר הקפאת המצב הקיים תעמוד בתוקף עד ה-30 ביוני". משמעות הדברים היא שתוארך התקופה בה חדד ממשיכה בפועל בתפקידה.

 

כשבוע לאחר הבחירות ללשכה ידרשו שני הצדדים, חדד והלשכה, להגיש השלמת טיעון, ואז תינתן ההחלטה בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x